Samochodowy strajk kobiet. Posypały się mandaty, wnioski do sanepidów i pouczenia.

Joanna
12 miesięcy temu
Samochodowy strajk kobiet. Posypały się mandaty, wnioski do sanepidów i pouczenia.
FB Udostępnij na Facebooku
W związku z projektem Kai Godek #ZatrzymajAborcję - mnóstwo kobiet ponownie zdecydowało się protestować przeciwko ustawie. Ze względu na obostrzenia - niemożliwe było wyjście na ulicę. Kobiety postanowiły robić to z..samochodu!
Strajk ten odbył się 14-ego kwietnia, na rondzie Dmowskiego w Warszawie. Protestujące kobiety nie wyszły jednak na ulicę, lecz robiły to z samochodów! Mimo tego, kary się posypały. 

Samochodowy strajk.

Wokół ronda jeździło kilkadziesiąt samochodów i rowerzystów manifestujących pod hasłem ''Odrzuć projekt Godek #Piekłokobiet''. Strajk ten ma na celu pokazać swój sprzeciw wobec niedawno odmrożonej ustawie z 2017 roku pt. ''zatrzymaj aborcję''. Więcej na ten temat TUTAJ.
 W skrócie - ustawa ta ma na celu ochronę płodu ludzkiego i uniemożliwienie usunięcia ciąży ze względu na prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Autorem projektu jest Kaja Godek, aktywistka Pro Life, która publicznie walczy o zakaz aborcji od 2013 roku. 

Mandaty, wnioski do sanepidu i pouczenia. 

Mimo wszystko, protestujące kobiety nie były bezkarne. Wobec czterech z nich zostały nałożone mandaty karne, a wobec sześciu zostały skierowane wnioski o ukaranie do sanepidu. 24 osoby zostały wylegitymowane, a reszta pouczona - poinformował rzecznik policji, Sylwester Marczak. 
Jak dodał policjant - najwięcej wykroczeń było ze względu na łamanie przepisów drogowych, m.in. tamowanie ruchu. 

Niestety to nie koniec. Przeciwko wszystkim, zostaną skierowane odpowiednie materiały do inspektorów sanitarnych, dotyczące nieuzasadnionego przemieszczania się. O reszcie zadecyduje sanepid. 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl | Fotografie: tvn24.pl 

Zobacz także:

1. Ogromna ilość sprzętu ochronnego od Fundacji Dominiki Kulczyk. Niesamowita inicjatywa! Tego nam potrzeba.
2. Nie żyje matka i jej sześcioro dzieci! Zginęli w pożarze!
3. Opluł lekarza, a policjantom groził że zarazi ich koronawirusem. Był pod wpływem alkoholu.
Udostępnij na Facebooku