Rydzyk skrytykował obecny rząd! Co nie spodobało się księdzu?


11 miesięcy temu
Rydzyk skrytykował obecny rząd! Co nie spodobało się księdzu?
FB Udostępnij na Facebooku
Ksiądz Tadeusz Rydzyk znowu zaskoczył! Ostatnio pisaliśmy o zbiórce jaką zorganizował na poczet kupna samochodu dla Tv Trwam. W sobotę na mszy rozpoczynającej tegoroczną pielgrzymkę na Jasnej Górze postanowił poruszyć niezwykle drażliwą kwestię polityki. Oprócz krytyki mediów, pojawiły się też gorzkie słowa dla działań PiSu..

Dobrze, że jest 500 plus i inne rzeczy, ale liczy się też duch narodu. Owszem, jestem za tym co jest dobre ale nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra. O ducha narodu trzeba walczyć..-powiedział Rydzyk

 

Reakcja pielgrzymów

Słowa kleryka wzbudziła wśród ludzi pozytywne zaskoczenie. Wszyscy nagrodzili jego przemowę oklaskami.Ksiądz jednak przerwał wiwat na swoją cześć i dodał:
 Co mi z tego, że pokrzyczycie tutaj. To trzeba w swojej wiosce, w swoim domu, w swoim mieście organizować się mądrze, naprawdę. Teraz wybory się zbliżają; nie wiem co będzie z tymi sprawami. Ja wiem, że może nie wszystko naraz można, ale co? Że w Brukseli powiedzą? Myśmy przeżyli najazd szwedzki, i radzieckie przeżyliśmy, i nie daliśmy się 
 


Zarzuty wobec rządu

Tadeusz Rydzyk oskarżył telewizję publiczną o ukazywanie materiałów, które zniekształcają wizerunek rodziny. Miedzy innymi chodzi mu tu o pokazywanie problemów rozwodów rodzin, czy życia osób homoseksualnych.Według księdza to przyczynia się też do stopniowego odchodzenia od wiary. 

Zgadzacie się z tymi słowami ? 

 

Źródło: Fakt.pl

 

Udostępnij na Facebooku