Rydzyk krzyczał na wiernych podczas urodzin Radia Maryja! Stracił panowanie nad sobą!

Małgorzata
11 miesięcy temu
Rydzyk krzyczał na wiernych podczas urodzin Radia Maryja! Stracił panowanie nad sobą!
FB Udostępnij na Facebooku
Urodziny Radia Maryja były hucznie obchodzone na Arenie Toruń. Mówi się, że nigdy wcześniej nie było tam tyle osób, co właśnie podczas tych uroczystości, ktore rozpoczęły się Mszą Świętą. Kazanie podczas niej wygłosił ojciec Rydzyk i to właśnie jego słowa wzbudziły wiele kontrowersji!
8 grudnia 2019 roku Radio Maryja obchodziło 28 urodziny. To właśnie tego dnia w 1991 roku można było po raz pierwszy usłyszeć je w eterze. Wszystko dzięki jego pomysłodawcy, o. Tadeuszowi Rydzykowi. Na hucznie zorganizowaną uroczystość przybyli wierni nie tylko z Torunia, gdzie mieści się rozgłośnia, ale i z całej Polski. Obecni byli też politycy, m.in. minister Ziobro, minister Błaszczak i Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin.


Uroczystości rozpoczęły się po godz. 12 i były transmitowane przez kolejne dzieło Rydzyka - Telewizję TRWAM. Modlitwa różańcowa była prowadzona właśnie przez niego. 


Głównym wydarzeniem obchodów była jednak Msza Święta. To właśnie podczas niej duchowny nakrzyczał na zgromadzonych wiernych studząc tym samym ich entuzjazm związany z urodzinami rozgłośni. 


To, co mówił Rydzyk podczas kazania bardzo szybko zostało udostępnione w sieci. Słowa i zachowanie księdza bardzo zaskoczyło sympatyków Radia Maryja. Zostali oni skarceni za to, że... są sympatykami rozgłośni, Telewizji TRWAM i samego Rydzyka! To właśnie w chwili, gdy pojawił się na scenie wśród wiernych zaczęło się poruszenie.

"Bardzo proszę o ciszę! Teraz jest modlitwa!" - zagrzmiał ze sceny. Widać było, ze jest bardzo podenerwowany. 


"Teraz ta arena jest kościołem. Jeśli chcecie sobie coś zakomunikować, to szeptem. Jesteśmy ludźmi wierzącymi i dajmy temu świadectwo." - mówił do wszystkich zgromadzonych. 


Nie zabrakło też kontrowersyjnych wypowiedzi duchownego, gdy zwrócił się do abp. Głodzia, który został przez 16 księży oskarżony o mobbing:

"(…) Sławoju Leszku Głódziu, nie przejmuj się, niech o tobie mówią! Byle nazwiska nie przekręcali, Alleluja i do przodu. (…) Widzicie co się dzieje. Zgadzacie się na to, by biskupów tak poniewierali towarzysze z TVN-u czy z jakichś innych?"


Przypomnijmy, że 28 lat temu Radio Maryja było jedyną stacją lokalną, osiągalną w okolicach Torunia i Bydgoszczy. Obecnie Radio jest rozpoznawalne w całej Polsce. Postać jej założyciela budzi wiele kontrowersji i zarzuca mu się "bałamucenie" starszych osób, które wpłacają ogromne datki na "imperium o. Rydzyka". 
źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl, onet.pl
 
 
Udostępnij na Facebooku