Rodzina odłączyła respirator choremu na koronawirusa, bo... chcieli włączyć klimatyzację! Pacjent zmarł.

Małgorzata
8 miesięcy temu
Rodzina odłączyła respirator choremu na koronawirusa, bo... chcieli włączyć klimatyzację! Pacjent zmarł.
FB Udostępnij na Facebooku
Do oburzającego i tragicznego zdarzenia doszło 15 czerwca w szpitalu Maharao Bhimsing w Kocie. To właśnie tam najbliżsi odłączyli członka swojej rodziny od respiratora, bo... Powód zaskakuje i szokuje!

Rodzina odłączyła chorego na Covid-19 od respiratora, bo chcieli podłączyć klimatyzator!

40-letni mężczyzna został podłączony do respiratora w szpitalu Maharao Bhimsing w Kocie, ponieważ chorował na koronawirusa i jego stan bardzo się pogorszył. Najbliżsi postanowili wesprzeć członka rodziny w tym ciężkim czasie i wybrali się do placówki medycznej, aby go odwiedzić. 

W izolatce, w której umieszczony został 40-latek było strasznie gorąco. Aby ochłodzić powietrze w pomieszczeniu rodzina przyniosła z sobą przenośny klimatyzator, który wystarczyło podłączyć do gniazdka. Problemem jednak było to, że nie było tam wolnego gniazdka, więc najbliżsi wyciągnęli wtyczkę z pierwszego, które mieli pod ręką. Okazało się, że swoim czynem śmiertelnie zaszkodzili 40-latkowi, ponieważ... odłączyli jego respirator!

 

Bliscy 40-letniego mężczyzny tłumaczyli lekarzom, że w pomieszczeniu nie dało się oddychać i musieli coś z tym zrobić, ale nie przypuszczali, że doprowadzą do czegoś takiego.

Po odłączeniu wtyczki respirator działał jeszcze przez chwilę dzięki baterii, która była w niego wbudowana. W końcu się wyczerpała i stan pacjenta pogarszał się z każdą chwilą. Wtedy rodzina wezwała pomoc.

40-latek zmarł z winy rodziny.

Gdy lekarze przyszli do izolatki to było już za późno na uratowanie 40-latka. To respirator trzymał go przy życiu, a po odłączeniu go mężczyzna nie miał szans na przeżycie. 

Specjalny zespół śledczych został powołany, aby przyjrzeć się tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że to tragiczna pomyłka, a nie umyślne zabójstwo, jednak trzeba to zbadać, żeby mieć pewność.

źródło: webniusy.com  I  fotografie: webniusy.com, o2.pl

Zobacz także:

1. Tragiczna śmierć 6-latka. Winni są jego opiekunowie?
2. Spłonęli zaledwie kilkaset metrów od swojego domu! Ogromna tragedia!
3. Matka i babcia pijane ''opiekowały'' się dziećmi. Jedno z nich trafiło do szpitala.

 
Udostępnij na Facebooku