Rodzina mija bezdomnego. To, co zrobił dla niego ojciec na zawsze zmieniło życie ich wszystkich.

Małgorzata
ponad rok temu
Rodzina mija bezdomnego. To, co zrobił dla niego ojciec na zawsze zmieniło życie ich wszystkich.
FB Udostępnij na Facebooku
Co prawda Święta Bożego Narodzenia już dawno są za nami, ale przesłanie, które niesie za sobą ta historia nadaje się na każdy dzień roku.
Każdy z nas powinien zastanowić się nad tym, co w życiu jest najważniejsze i jak powinniśmy podchodzić do drugiego człowieka. Ten film niby jest związany z Bożym Narodzeniem, ale jego przesłanie powinno być dla nas ważne każdego dnia roku, a nie tylko od Święta. 

Na co dzień każdy z nas myśli tylko o pracy, o załatwieniu kolejnych spraw, o tym aby jak najszybciej być już w domu, gdzie czekają na nas kolejne obowiązki. Bardzo często porównujemy się do sąsiadów mając nadzieję, że niedługo i my będziemy mieć tyle, co oni. Nie patrzymy na drugiego człowieka, jak na osobę, ale jak na rywala. Na kogoś kogo musimy przegonić w wyścigu po to, aby mieć więcej niż on. Tylko, czy akurat to jest w życiu takie ważne? 


Prawdą jest, że nie pamiętamy o ludziach, którzy mają gorsze życie od nas - o dzieciach z domów dziecka, których nawet nie ma kto przytulić, o samotnych, którzy nie mają się nawet do kogo odezwać czy o bezdomnych, którzy nie mają dachu nad głową i żyją na ulicach każdego dnia. 


Na filmie możemy zobaczyć rodzinę, która uśmiecha się do siebie i wygląda na szczęśliwego. Mijają bezdomnego mężczyznę, który siedzi pod ścianą. Nagle mężczyzna zrywa się na równe nogi i pomaga ojcu załadować choinkę na dach samochodu. Ten drobny gest na zawsze zapadł w pamięć głowie rodziny. Ojciec ciągle myśli o nieznajomym i postanawia go odnaleźć i zrobić coś, aby polepszyć jego życie. 

Dopełnieniem wideo jest też muzyka zespołu Gentri, która jest niezwykle wzruszająca i przejmująca. 

Koniecznie musicie obejrzeć to nagranie i zastanowić się nad tym, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Chyba najwyższa pora, abyśmy otworzyli szeroko oczy i dostrzegli, że dokoła nas są osoby, które potrzebują naszej pomocy. Nie możemy być ciągle tak bardzo bezlitośni, egoistyczni i bezuczuciowi. źródło: webniusy.com  I  fotografie: webniusy.com, YouTube
Udostępnij na Facebooku