Nauczycielka oddała sprawdzian. Rodzice dziecka są oburzeni i wstawili zdjęcie pracy do sieci!!

Karolina
ponad rok temu
Nauczycielka oddała sprawdzian. Rodzice dziecka są oburzeni i wstawili zdjęcie pracy do sieci!!
FB Udostępnij na Facebooku
W dzisiejszych czasach polskie szkolnictwo jest często tematem tabu. Wiele rodziców narzeka na nauczycieli i na system, jakim nauczani są ich dzieci. Czasami może wydawać się to bezpodstawne, lecz chyba rodzice tego dziecka powinni być wściekli.
Nikt na pewno nie ma wątpliwości co do tego, że wyobraźnia dzieci niestety schodzi na drugi plan. We współczesnym programie liczy się tylko ocenianie i sprawdzanie testów według określonego klucza. 

Rodzice chłopca uczęszczającego do szkoły w Pabianicach "doświadczyli na własnej skórze" efekty takiego oceniania. Chłopiec wrócił do domu ze sprawdzianem sprawdzonym i ocenionym, na którym było kilka uwag od nauczyciela. Rodzice nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Postanowili podzielić się tym z innymi i udostępnili zdjęcie sprawdzianu w sieci.

Co zdenerwowało tych rodziców?

Ich syn rozwiązał zadania, otrzymał prawidłowe wyniki, lecz zrobił to nie w takiej kolejności, w jakiej wymagał nauczyciel. 


Post ze zdjęcie wstawiony przez rodziców wywołał fale komentarzy. Większość osób wstawiało się na rodzicami i krytykowali zachowanie nauczyciela. Internauci pisali, że chłopiec test wykonał prawidłowo, a to, co zrobił ten nauczyciel to najzwyklejsze czepianie się. 

Były także takie komentarze, które widziały wiele błędów w zadaniach rozwiązanych przez chłopca.. 

 
Znajduje tu się wiele oczywistych błędów (brak jednostki i zła odp do zad. 4) no i oczywiście takie z pogranicza czepialstwa. Jeżeli nie widzi ktoś tu ŻADNYCH błędów to nie ma pojęcia o metodyce… I musi wrócić do podstawówki przy okazji.

Padły słowa krytyki nauczyciela: 

Mnożenie działa w dwie strony. Dziecko zostało stłamszone a nie nauczone. Tak bywa gdy chciałoby się zarabiać Bóg wie ile, a nie ma się wiedzy za grosz. I gdyby były choćby podstawy psychologii to do zrozumienia by było, co dla tak wiekowego dziecka jest ważniejsze… Brak słów, ale portfel zaraz będzie napchany


 

Co za cymbały teraz są nauczycielami naszych dzieci… to bez znaczenia czy pomnożymy się np. 4*6 czy 6*4? Wynik taki sam. 

„Co prawda uczniowi wynik wyszedł dobry, ale przecież trzeba go ukarać za to, że nie myślał jak chciał nauczyciel.”

„Najbardziej w tym wszystkim szkoda tego chłopaczka, który wpiera nauczyciel, ze zrobił cos zle i nie może używać swojej wyobraźni.”

A wy co myślicie na ten temat? Uważacie, że nauczyciel zrobił dobrze, miał podstawy do tego, by wystawić chłopcu aż tak niską ocenę?? 

Źródło: webniusy.com
Udostępnij na Facebooku