Rodzice nie zgadzają się na rozdzielenie syjamskich bliźniąt. "Nie obetniemy córeczce głowy!"

Małgorzata
ponad rok temu
Rodzice nie zgadzają się na rozdzielenie syjamskich bliźniąt.
FB Udostępnij na Facebooku
Rodzice 2-letnich bliźniaczek syjamskich ze Stanów Zjednoczonych postanowili, ze dziewczynki nie zostaną rozdzielone. Lekarze z kolei przekonują, że dzieci mogłyby żyć i funkcjonować osobno.
Państwo Torres z Idaho w Stanach Zjednoczonych są rodzicami 2-letnich teraz już bliźniaczek syjamskich. Callie i Carter przyszły na świat w 2017 roku i lekarze dawali im tylko kilka procent szans na przeżycie najbliższego dnia. Dziewczynki jednak zaskoczyły cały świat i niedawno obchodziły swoje 2. urodziny!


Callie i Carter urodziły się złączone miednicami. Dziewczynki mają też wspólne nogi. Potrafią też juz samodzielnie chodzić. Lekarze, którzy na początku dawali bliźniaczkom niewiele szans na przeżycie teraz są pewni, że 2-latki mogłyby spokojnie funkcjonować osobno. 


Medycy są przekonani, że dziewczynki są na tyle silne, że bez problemu przetrwają wielogodzinną operację. Jednak rodzice nie zgadzają się na rozdzielenie córeczek, co budzi wśród innych wiele kontrowersji. 


Matka dziewczynek pokazuje ich życie na Facebooku i zapewnia, że jej córki są zdrowe i funkcjonują, jak inne dzieci w ich wieku. Są radosne i pełne energii. W jednym z wywiadów powiedziała, że ani ona ani mąż nie zgodzą się na to, żeby lekarze obcięli drugą głowę ich córeczce. źródło: wp.pl  I  fotografie: wp.pl
 
Udostępnij na Facebooku