Rodzice krzywdzą swoje dzieci i śmieją się przy tym w głos! Straszna moda na Tik-Toku!

Małgorzata
3 tygodni temu
Rodzice krzywdzą swoje dzieci i śmieją się przy tym w głos! Straszna moda na Tik-Toku!
FB Udostępnij na Facebooku
Tik-Tok to aplikacja, która każdego dnia staje się coraz bardziej popularna. Teraz jej użytkownicy, aby zdobyć, jak największą popularność zdecydowali się na udział w dość przerażającej akcji!

Rodzice krzywdzą swoje dzieci, aby zdobyć popularność na Tik-Toku!

Tik-Tok jest nową platformą społecznościową, która zdobywa coraz większe grono wielbicieli. Jej użytkownicy dzielą się z innymi krótkimi, zwykle bardzo śmiesznymi filmikami. Teraz jednak pewna dość przerażająca zabawa stała się trendem Tik-Toka i wzbudziła zaniepokojenie na całym świecie. Jakiś czas temu na platformie pojawiło się nagranie, na którym rozbawiona matka z zaskoczenia wylała na głowę swojego dziecka szklankę mleka. Maluch uciekł z przerażenia. Teraz kolejni rodzice przystępują do akcji i udostępniają kolejne filmiki. 


Swoje oburzenie najnowszą modą panującą na Tik-Toku wyraził za pośrednictwem Facebooku socjolog, pedagog, doktor doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i profesor Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej - Jakub Andrzejczak. Jest on przerażony zachowaniem i nieodpowiedzialnością rodziców. 

"W 2008 roku, w swojej pracy doktorskiej pisałem, że w świecie wirtualnym każdy może być twórcą, każdy może być równy, każdy może być wolny. Dzisiaj się tego wstydzę. Wolność, przed którą nie kroczy rozum, jest tylko kolejną formą zniewolenia." - napisał bez ogródek. 

 

"Chodzi o to, że ktoś uznaje, że to modne, popularne, hajpowe, normalne ... Chodzi o to, że materiały te oglądają dzieci i młodzież. Chodzi o to, że w tym idiotycznym trendzie nie ma za grosz empatii, która stanowi jeden z fundamentów istnienia społeczeństw." - kontynuuje Andrzejczak.

Zawiedziony socjolog napisał, że TikTok nie reaguje na skargi użytkowników na tego typu nagrania. W związku z tym wystosował w tej sprawie pismo do Komitetu Praw Dziecka ONZ.

źródło: fakt.pl  I  fotografie: fakt.pl

Zobacz także:

1. To nie jest zdjęcie z Australii.. Kangur w lesie pod Włocławkiem. Trwają poszukiwania.
2. Swój prezent ślubny otworzyli dopiero po 9 latach. Byli zaskoczeni, gdy zobaczyli, co kryło się w środku.
3. Wstrząsająca zbrodnia. Zamordował swoją byłą dziewczynę w imię miłości.


 
Udostępnij na Facebooku