Ratownik medyczny gwałcicielem! Odurzał nieletnie uczennice.


ponad rok temu
Ratownik medyczny gwałcicielem! Odurzał nieletnie uczennice.
FB Udostępnij na Facebooku
Do tych dramatycznych sytuacji doszło w Łodzi. Prokuratura w Pabianicach postawiła zarzuty 44-letniemu ratownikowi medycznemu. Mężczyzna podawał ofiarom środki odurzające, a następnie gwałcił i więził. Zawiadomienie o przestępstwie złożyła dyrekcja jednej z łódzkich szkół średnich, w których jak ustalono prowadził zajęcia z ratownictwa medycznego.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w lipcu 2018 roku. Oskarżenie dotyczy aż 15 przestępstw popełnionych przeciwko 11 osobom. Sprawa jest na tyle poważna, że dotyczy ona małoletnich uczennic. Jedna z nich została wykorzystana dwukrotnie .

 

Niepodważalne dowody

Podczas śledztwa policjanci znaleźli wiele dowodów świadczących przeciwko oskarżonemu. Policja zabezpieczyła wszystkie urządzenia w jego domu. Znaleziono zdjęcia, które potwierdzają winę ratownika. W toku postępowania odkryto również dziecięcą pornografię oraz amunicję.. 

  

W tej sprawie głos zabrał Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury okręgowej: 

Jak ponadto ustalono, począwszy od drugiego półrocza 2017 roku do czerwca 2018 roku, podejrzany prawdopodobnie podawał przez dożylne iniekcje środki odurzające także innym młodym osobom, które następnie bezprawnie pozbawiał wolności, przetrzymując je w miejscu prowadzenia działalności lub zamieszkania. 
 

 

Seryjny gwałciciel

Ponadto śledczym udało się ustalić, iż do podobnych sytuacji dochodziło już wcześniej. Według doniesień 44-latek wykorzystywał też kobiety w latach 2011 oraz 2014-2016.Postawione zarzuty dotyczą jedynie okresu od 2017 roku do 2018 roku. Na tę chwilę oskarżony nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 10 lat więzienia. 

Źródło: o2.pl

Udostępnij na Facebooku