Rafał Trzaskowski powiedział, jaką wypłatę powinna dostawać jego żona, gdy zostanie Pierwszą Damą! Jesteście zszokowani?

Małgorzata
8 miesięcy temu
Rafał Trzaskowski powiedział, jaką wypłatę powinna dostawać jego żona, gdy zostanie Pierwszą Damą! Jesteście zszokowani?
FB Udostępnij na Facebooku
Rafał Trzaskowski, który startuje w Wyborach Prezydenckich 2020 podczas debaty wypowiedział się na temat wypłaty dla Pierwszej Damy. Jesteście zszokowani jego słowami?

Co z wynagrodzeniem dla Pierwszej Damy?

Wynagrodzenie dla Pierwszej Damy od wielu lat jest kwestią kontrowersyjną i wywołuje wiele emocji zarówno wśród polityków, jak i wśród obywateli. W końcu żona prezydenta Polski nie otrzymuje żadnych pieniędzy za pełnione funkcje, a przecież jej zadaniem jest nie tylko bycie żoną najważniejszej osoby w naszym kraju, ale i branie udziału w różnych akcjach charytatywnych, zwracanie uwagi na kwestie społeczne czy reprezentowanie Polski poza granicami kraju. 

Małgorzata Trzaskowska nie chce być tylko żoną prezydenta! 

Małgorzata Trzaskowska, czyli żona Rafała Trzaskowskiego od początku zapewnia obywateli, że nie chce być tylko żoną swojego męża. Od zawsze była osobą aktywną i nie zamierza tego zmieniać, gdy zostanie Pierwszą Damą. W końcu wielokrotnie brała udział w demonstracjach, chociażby tych dotyczących obrony wolnych sądów, czy w Marszu Czarnych Parasolek przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. 


"Pierwsza dama powinna być rzeczniczką kobiet i zajmować stanowisko w tematach, które leżą na sercu im i opinii publicznej. Zamierzam zaangażować się w sprawy ważne dla kobiet, w ochronę środowiska, poprawienie stanu edukacji i dalej pracować nad projektem o przedsiębiorczości, na który poświęciłam ostatnie miesiące." - powiedziała żona Rafała Trzaskowskiego, który ubiega się o fotel prezydencki w naszym kraju. 

Trzaskowska bardzo często podkreśla, że dla niej niezwykle istotna jest niezależność kobiet, w tym niezależność finansowa. W związku z tym jest za tym, aby kobieta, która będzie Pierwszą Damą otrzymywała odpowiednie wynagrodzenie za pełnienie swojej funkcji

Co Rafał Trzaskowski sądzi o wynagrodzeniu dla Pierwszej Damy? 

Rafał Trzaskowski podczas debaty wyznał, że jest za tym, aby Pierwsza Dama miała płacone ubezpieczenie, a pięć lat prezydentury jej męża zostało wliczone do jej emerytury
 
Udostępnij na Facebooku