Psi terapeuta wspiera personel medyczny opiekujący się pacjentami z koronawirusem.

Małgorzata
wczoraj
Psi terapeuta wspiera personel medyczny opiekujący się pacjentami z koronawirusem.
FB Udostępnij na Facebooku
Nie pierwszy raz okazuje się, że bohaterem może zostać każdy. Potwierdzeniem tego stwierdzenia jest historia, którą światu pokazało CNN. Tym razem bohaterem walczącym z koronawirusem jest pies, który wspiera lekarzy będących na pierwszej linii frontu.

Bohater na czterech łapach. 

Wynn jest wyjątkowym labradorem, który ma zaledwie rok, a już zdobył pokaźne grono wielbicieli. Wszystko dlatego, że stał się on honorowym członkiem personelu medycznego szpitala w Denver. Psiak podbił serca wszystkich w Rose Medical Center. 

Wynn nie pomaga w leczeniu pacjentów, ale w placówce medycznej pełni wyjątkową funkcję. Dzięki niemu lekarze i pielęgniarki, którzy na co dzień walczą z koronawirusem mogą zregenerować się psychicznie. Okazuje się bowiem, że walka z COVID-19 wyczerpuje personel medyczny nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim emocjonalnie. I to własnie Wynn jest odskocznią dla pracowników Oddziału Ratunkowego Rose Medical Center. 

Susan Ryan jest jedną z lekarek pracujących w Rose Medical Center. Kobieta jest też właścicielką niezwykle uroczego psa, którego  od 8 tygodnia życia szkoli tak, aby przyszłości mógł pomagać w Canine Companions for Independence – organizacji non-profit, dzięki której psy pomagają dorosłym i dzieciom z niepełnosprawnościami, a także weteranom wojennym.

Pies częstym gościem w szpitalu.

Susan odkryła, że obecność Wynna uspokaja ją, więc postanowiła przyprowadzać swojego pupila częściej. Zostawia labradora w pomieszczeniu socjalnym do którego dostęp mają tylko pracownicy. Jeśli ktoś z personelu medycznego czuje się wyczerpany emocjonalnie to udaje się na sesję do psiego terapeuty. W pomieszczeniu jest przyciemnione światło i słychać delikatną, relaksującą muzykę. I jest tam oczywiście on, Wynn, do którego można się przytulać i go głaskać. 


Nie od dziś wiadomo, ze psy są wyjątkowymi terapeutami i z ich pomocy korzysta się na całym świecie. Pomagają niepełnosprawnym, dzieciom czy weteranom. Są naturalnymi antydepresantami i naukowo jest potwierdzone, że pomagają osobom, które są wykończone emocjonalnie. 

W dogoterapii najczęściej wykorzystuje się Golden retrievery, labradory, nowofundlandy oraz Cavalier King Charles Spaniele. Ale coraz popularniejsze są również terapie z udziałem kotów (felinoterapia), koni (hipoterapia) i wielu innych zwierząt.


źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl

Zobacz także:

Udostępnij na Facebooku