Pseudokibic znęcał się nad bezdomnym mężczyzną, a jego koledzy to nagrywali. Nikt nie zareagował. [VIDEO]

Joanna
6 dni temu
Pseudokibic znęcał się nad bezdomnym mężczyzną, a jego koledzy to nagrywali. Nikt nie zareagował. [VIDEO]
FB Udostępnij na Facebooku
28-letni mężczyzna jest podejrzany o pobicie bezdomnego i zmuszanie go do wykonywania różnych czynności. W trakcie gdy on znęcał się nad 56-latkiem, jego koledzy nagrywali wszystko telefonem.
Do przykrego incydentu doszło 10-ego i 11-ego maja w godzinach popołudniowych, w centrum miasta Rudy Śląskiej. 28-letni mężczyzna znęcał się nad bezdomnym, zmuszając go do wykonywania poniższych czynności, a kolejnego dnia wrócił i pobił 56-latka. Całe zdarzenie było nagrywane przez kolegów napastnika. 
 

Na nagraniu widać, jak napastnik zmusza 56-letniego bezdomnego do uklęknięcia przed nim. W dalszej części nagrywanej kolejnego dnia 28-latek kopie mężczyznę, po czym okłada go pięściami. 56-latek krzyczy i próbuje się bronić.

Kryminalnym z rudzkiej komendy udało się namierzyć sprawcę. Okazało się że mężczyzna jest tzw. ''pseudokibicem''.  To właśnie w jego telefonie znaleźli nagrania, na których znajdował się wyżej ukazany atak na bezdomnego. 

Jak podaje rudzka komenda - w czasie gry sprawca znęca się nad mężczyzną, w tle widać przejeżdżające samochody, a chodnikiem po drugiej stronie ulicy przechodzili piesi, którzy byli świadkami całego incydentu. Mimo tego, nikt nie zareagował, nikt nie zdecydował się na chociażby krótki anonimowy telefon na policję. 

Pobił go, bo zbierał butelki.

Mężczyzna po zatrzymaniu przyznał się do zarzuconych mu przestępstw. Sprawca miał jednak dość absurdalne wytłumaczenie. Mężczyzna wyznał, że zdenerwowało go, że bezdomny zbiera butelki na dzielnicy i oddaje do sklepu. 

28-latek nie trafił do aresztu, a został jedynie objęty policyjnym dozorem. Za uszkodzenie ciała i zmuszanie do określonego zachowania grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Źródło: tvn24.pl, wiadomosci.radiozet.pl | Fotografie: facebook.com

Zobacz także:

1. 19-letnia striptizerka została zamordowana! Jej zwłoki zostały znalezione przez dzieci!
2. Warszawa. Pijany wtargnął na wybieg i szarpał się z niedźwiedzicą. [VIDEO]
3. Pediatra specjalnie zarażał dzieci HIV-em. Jaki miał na tym cel?
Udostępnij na Facebooku