Do szpitali przyszła ogromna dostawa masek z Chin. Są wadliwe!

Małgorzata
2 miesięcy temu
Do szpitali przyszła ogromna dostawa masek z Chin. Są wadliwe!
FB Udostępnij na Facebooku
Władze Holandii nakazały szpitalom zwrócić ponad 600 tysięcy masek, które dostali z Chin. Przeprowadzone testy wykazały, że maski mają wadliwe filtry, które nie spełniają podstawowych funkcji ochrony.
Rząd Holandii zwrócił się do szpitali z prośbą o natychmiastowe wycofanie z użytku i zwrócenie maseczek ochronnych, które przyszły z Chin. Okazało się bowiem, że nie spełniają one norm bezpieczeństwa, a służą służbom medycznym podczas pracy z osobami zarażonymi koronawirusem. 

Wadliwe maski ochronne w Holandii. 

Holenderskie Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wstrzymaniu wysyłki pozostałych w magazynach masek do szpitali, które zgłosiły zapotrzebowanie na nie. Holandia zamówiła w sumie około 1,3 miliona maseczek z Chin. Okazało się, że są w nich uszkodzone filtry, które nie zapobiegają dostawaniu się drobnoustrojów do ust lub nosa. 

"Drugi test wykazał, że maski nie spełniają norm jakości. Zdecydowano się nie korzystać z żadnej z dostarczonych przesyłek." - powiedział minister zdrowia Bruno Brunis w rozmowie z dziennikarzami. 


Maski wyprodukowano w Chinach, a do Holandii trafiły 21 marca. Teraz Ministerstwo zapewnia, ze każda kolejna dostawa z Państwa Środka będzie kilkakrotnie sprawdzana. Część szpitali w Holandii nie zgodziła się na przyjęcie zamówień nim jeszcze Ministerstwo tego zakazało. 

Chiny są jednymi z głównych dostawców środków ochrony medycznej do krajów na całym świecie, które służą do walki z koronawirusem, którego epidemia zaczęła się w chińskiej miejscowości Wuhan. Patogen powoduje u osób chorych COVID-19, na który jak dotąd nie wynaleziono lekarstwa ani szczepionki. 

źródło: o2.pl  I  fotografie: o2.pl, chinskiraport.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku