Przyszedł zapłacić grzywnę grosiakami. Kasjerki nie chciały przyjąć pieniędzy.

Joanna
8 miesięcy temu
Przyszedł zapłacić grzywnę grosiakami. Kasjerki nie chciały przyjąć pieniędzy.
FB Udostępnij na Facebooku
Ukarany grzywną 200 zł mężczyzna postanowił opłacić ją w dość nietypowy sposób. Do sądu przyszedł z wiaderkiem wypełnionym drobnymi monetami. Niestety, nic nie poszło po jego myśli. Kasjerki odmówiły przyjęcia zapłaty, a w sprawie zmuszona była interweniować policja.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek, po godzinie 10 w Świdniku (województwo lubelskie). Do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód przyszedł mężczyzna z zamiarem zapłaty grzywny w wysokości 200 złotych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że postanowił on zapłacić wyłącznie drobnymi monetami - o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Monety znajdowały się w czarnym wiaderku, na którym widniał napis ''GRZYWNA''. 
 

Gdy kasjerki odmówiły przyjęcia pieniędzy, zdenerwowany mężczyzna postanowił powiadomić policję, tłumacząc, że jeśli tego dnia nie zapłaci grzywny, będzie zmuszony odbyć karę więzienia. Jak przekazała asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku -
 

Ze zgłoszenia wynikało, że pomiędzy zgłaszającym, a kasjerkami doszło do nieporozumienia. Po dotarciu na miejsce patrolu okazało się, że pracownice sądowej kasy pouczyły mężczyznę, że te pieniądze muszą być zdezynfekowane i posegregowane, by mogły je przyjąć. W obecności policji ten mężczyzna opuścił budynek sądu.

Niestety, nie jest wiadome jak skończyła się ta historia. Trzeba jednak pamiętać, że płatność monetami o małym nominale jest jak najbardziej dozwolona, a kasjer nie ma prawa odmówić przyjęcia pieniędzy.

Źródło: spottedlublin.pl | Fotografie: spottedlublin.pl

Zobacz także:

1. Pijana wsiadła za kierownicę i wylądowała w rowie. Wiozła 11-letnie dziecko!
2. Zastraszał i atakował pasażerów autobusu. Dzięki tatuażom, udało się go zidentyfikować.
3. 19-latka została zastrzelona podczas przyjęcia urodzinowego! Ogromna tragedia!
Udostępnij na Facebooku