Przez pandemię koronawirusa nie mogła wjechać do kraju, by spotkać się z umierającą na raka siostrą. Udało się, dzięki jej determinacji.

Joanna
tydzień temu
Przez pandemię koronawirusa nie mogła wjechać do kraju, by spotkać się z umierającą na raka siostrą. Udało się, dzięki jej determinacji.
FB Udostępnij na Facebooku
Mieszkanka Nowej Zelandii, Christine Archer dowiedziała się, że jej jedyna siostra mieszkająca w Australii ma raka jajnika i pozostało jej tylko kilka tygodni życia. W związku pandemią koronawirusa, kobieta nie mogła wjechać do Australii. W końcu jej się to udało.
W marcu Christine dowiedziała się że jej siostra, Gail Baker choruje na raka jajnika, a lekarze dali kobiecie zaledwie kilka tygodni życia. Ze względu na pandemię, zawieszona została komunikacja lotnicza oraz morska między Nową Zelandią a Australią.
Zdeterminowana kobieta postanowiła ubiegać się o zezwolenie na wjazd do Australii. Dopiero za piątym podejściem władze w Canberze przychyliły się do jej prośby. Po tym jak Christine Archer przybyła do Syndey, musiała odbyć obowiązkową kwarantannę w jednym z hoteli. 

W drodze wyjątku, kwarantanna kobiety została skrócona o połowę, czyli o siedem dni. Po zakończeniu jej, kobieta została poddana badaniom pod kątem koronawirusa, które dały wynik negatywny. Dopiero wtedy mogła spotkać się z siostrą.

W środę, Christine została przetransportowana przez przyjaciół do oddalonego od Sydney o prawie 500 kilometrów miasta Bowraville, znajdującego się w Nowej Południowej Walii. Wieczorem, tego samego dnia mogła w końcu spotkać się z umierającą młodszą siostrą. Dla kobiet była to ostatnia szansa na wspólne spędzenie czasu.
 

Jestem tak szczęśliwa, że w końcu tu dotarłam i jestem przy niej. Słowa nie są w stanie tego wyrazić. Ostatnie dwa tygodnie były najtrudniejszymi i najdłuższymi w całym moim życiu.

- powiedziała Christine Archer w rozmowie ze stacją ABC. 
 

 
Historia rozdzielonych przez pandemię sióstr nie pozostała bez echa. Tamtejsze media dość głośno komentowały fakt, że ministerstwo spraw wewnętrznych zezwoliło na wjazd do Australii nowozelandzkiego klubu New Zealand Warriors. Z tego też powodu zdecydowano się zrobić wyjątek dla Christine. W sprawie sióstr restrykcje uchylono z przyczyn humanitarnych. 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl | Fotografie: abc.net.au, 

Zobacz także:

1. 25 lat temu wzięli ślub! Małżeństwo z zespołem Downa świętuje rocznicę!
2. JUŻ 15 CZERWCA!! Kolejne ważne obostrzenie zostanie zniesione. Zobacz jakie.
3. Ktoś porzucił szczeniaki przy torach kolejowych. Przewidziano nagrodę za wskazanie sprawcy!
Udostępnij na Facebooku