Kolejne przerażające wiadomości z Australii! W pożarach zginęło już miliard zwierząt!

Małgorzata
7 miesięcy temu
Kolejne przerażające wiadomości z Australii! W pożarach zginęło już miliard zwierząt!
FB Udostępnij na Facebooku
Z Australii napływają kolejne niepokojące i smutne wiadomości. Tamtejsze media rozpisują się, że w pożarach zginęło już miliard zwierząt, a niektóre gatunki właśnie wyginęły. Naukowcy jednak probują uspokoić świat przekonując, że tyle zwierząt ludzie zabijają w ciągu dwóch dni w celach spożywczych.
Chris Dicman z Uniwersytetu w Sydney podał, że w tegorocznych pożarach w Australii zginęło już miliard zwierząt. Zaznaczył też, że we wcześniejszych szacunkach pominięto niektóre gatunki. Naukowiec dodaje też, ze wcześniej brano pod uagę jedynie ssaki, ptaki i gady. Teraz doliczono do nich też wszystkie gatunki żab, nietoperzy i bezkręgowców. Zaznacza, że niektóre z gatunków, występujących tylko w Australii, mogły już wyginąć.


Miliard to liczba, która budzi przerażenie na świecie. Tymczasem naukowcy uspokajają, że tyle zwierząt ginie w ciągu dwóch lub trzech dni na świecie, gdy ludzie zabijają zwierzęta w celach spożywczych. 


Chris Dickman, będący współodpowiedzialnym za raport WWF o liczbie zwierząt zabijanych przez ludzi, oszacował, że może to być nawet 410 milionów dziennie czyli 150 miliardów zwierząt rocznie.

W Australii od kilku tygodni panują pożary, które pochłonęły już 10 milionów hektarów ziemi. Zginęło w nich 25 osób, a ponad 2 tysiące domów zostało doszczętnie zniszczone. 


Naukowcy nie przewidują, aby sytuacja w Australii uległa poprawie. Przypuszczają, ze co najmniej do marca będą się tam utrzymywać do marca. Ponadto panuje tam silny wiatr, który przyczynia się do rozprzestrzenienia się ognia. 

źródło: o2.pl  I  fotografie: o2.pl, polsatnews.pl
 
Udostępnij na Facebooku