Przedszkolanka znęcała się nad chłopczykiem z zespołem Aspergera? Co się stało w Głogowie?

Małgorzata
6 miesięcy temu
Przedszkolanka znęcała się nad chłopczykiem z zespołem Aspergera? Co się stało w Głogowie?
FB Udostępnij na Facebooku
Do prokuratury w Głogowie właśnie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Katarzynie G., która w pracy miała się znęcać nad 6-letnim chłopcem cierpiącym na zespół Aspergera. Przedszkolanka, która nie miała już cierpliwości do dziecka zmuszała malca krzykiem do robienia przysiadów ponad jego siły!
Jak udało się ustalić policji z Głogowa horror cierpiącego na zespół Aspergera chłopca miał trwać od stycznia do marca tego roku w przedszkolu, które wtedy nosiło nazwę "Zielone Przedszkole", a teraz funkcjonuje jako "Jarzębinki". 

30-letnia Katarzyna G., która pracowała w przedszkolu, jako nauczyciel znęcała się fizycznie i psychicznie nad 6-letnim chłopczykiem, który przebywał pod jej opieką. Kobieta krzyczała na malca i zmuszała go do wykonywania większej ilości przysiadów niż dawał radę. 


Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko przedszkolance. Kobieta zmuszała dziecko do tych konkretnych ćwiczeń ponieważ nie radziła sobie z opieką nad chłopcem. 


"Matka dziecka zażądała zaprzestania takiego traktowania. Mimo to oskarżona nadal zmuszała chłopca do robienia przysiadów. Dopiero kolejna interwencja spowodowała zaniechanie znęcania się oskarżonej nad małoletnim podopiecznym." - powiedziała dziennikarzom Lidia Tkaczyszyn, która jest rzecznikiem Prokuratury Okręgowej w Legnicy. 

Nauczycielka na przesłuchaniu zeznała, ze rzeczywiście zmuszała chłopca do robienia przysiadów, ale nie przyznała się do znęcania nad nim. 

"Z jej wyjaśnień wynika, że przysiady miały być formą stosowanej wobec tego dziecka terapii, nie chciała skrzywdzić pokrzywdzonego. Przeczą temu jednak zgromadzone dowody" – przekonuje Lidia Tkaczyszyn. Za znęcanie się nad chłopcem oskarżonej grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.


To juz druga, pracująca w tym przedszkolu nauczycielka, która została postawiona przed sądem. W marcu zakończyła się sprawa Elżbiety K. , która też znęcała się nad niepełnosprawnym dzieckiem. Zaklejała chłopczykowi usta taśmą i przywiązywała go do krzesła. Kobieta poddała się dobrowolnie karze.


źródło: onet.pl  I  fotografie: onet.pl 
 
Udostępnij na Facebooku