Przedszkolaki uczą, jak prawidłowo robić korytarz życia! [WIDEO]

Małgorzata
ponad rok temu
Przedszkolaki uczą, jak prawidłowo robić korytarz życia! [WIDEO]
FB Udostępnij na Facebooku
Dzieci z przedszkola "Chatka Puchatka" w Stęszewie stworzyły filmik, który ma pokazać dorosłym, jak robi się "korytarz zycia". Musimy przyznać, że wideo robi wrażenie!
"Dzieci na początku uczyły się zasad działania korytarza życia na sali za pomocą resoraków. Wyjaśnialiśmy im teorię i to dlaczego korytarze są tak ważne. Wszystko działo się przy dużym wsparciu lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej" - powiedziała Marta Leśniewska, dyrektor przedszkola "Chatka Puchatka" w Stęszewie.


"Podczas jazdy przez Poznań z dzieckiem, na widok karetki zjechałem samochodem do lewej strony. Inni kierowcy nie potrafili się zachować. Dziecko pytało mnie: tato, dlaczego oni nie zjeżdżają? Spontanicznie zaświeciła się lampka, dlaczego by nie pokazać, że dzieci potrafią coś takiego zrobić" - wyznał Krzysztof Smugała z OSP Poznań-Głuszyca.


Właśnie wtedy zrodził się pomysł na filmik i nauczenie przedszkolaków, jak powinien wyglądać "korytarz życia". Dzieci były szczęśliwe, że pokazuje im się coś, co normalnie robią osoby dorosłe. nagranie trafiło do sieci i było obejrzane już 70 tysięcy razy! Być może dzięki temu dorośli też nauczą się robić to prawidłowo?

https://www.facebook.com/ospgluszyna/videos/581701829272675/

 

źródło: polsatnews.pl  I  fotografie: polsatnews.pl

Udostępnij na Facebooku