Ogromna ilość sprzętu ochronnego od Fundacji Dominiki Kulczyk. Niesamowita inicjatywa! Tego nam potrzeba.

Joanna
9 miesięcy temu
Ogromna ilość sprzętu ochronnego od Fundacji Dominiki Kulczyk. Niesamowita inicjatywa! Tego nam potrzeba.
FB Udostępnij na Facebooku
Dzisiaj rano, w Poznaniu wylądował pierwszy dreamliner linii LOT ze sprzętem ochronnym, sprowadzonym z Chin. To pierwszy z czterech zaplanowanych partii sprzętu sfinansowanych przez fundację najbogatszej polki w kraju - Dominiki Kulczyk.
Na pokładzie samolotu znajdowały się m.in. maseczki chirurgiczne, maski z filtrami, gogle i przyłbice ochronne. Sprzęt ma trafić do prawie 140 tysięcy pracowników służby zdrowia! 

Prawie 60 ton sprzętu.

Sprzętu będzie 57 ton i 470m³ - Z tego względu zaplanowane zostały aż cztery tury transportu. Mowa tu o około milionie masek chirurgicznych, 1,5 milionie masek masek FFP2, 100 tysiącach kombinezonach ochronnych, czy 100 tysiącach gogli - informuje Tomasz Karauda z ''Kulczyk Foundation''. 

Pierwsza tura sprzętu która wylądowała dziś w Polsce, najpierw trafi do magazynu na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pod koniec tygodnia, gdy dotrą pozostałe trzy tury sprzętu - wszystko zostanie rozesłane do pracowników służby zdrowia w całym kraju. Mowa tu o nie tylko lekarzach, ale również dentystach.  Sprzęt trafi do kraju prawdopodobnie nie później niż 20-ego kwietnia - poinformował prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Andrzej Matyja. 

Cieszę się ogromnie, że tak potrzebne środki ochrony zdrowia i życia dla personelu medycznego już wkrótce będą w Polsce. Dzięki temu, mam nadzieję, że wiele lekarek, lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy będzie mogła bezpiecznie dbać o nas, dbając jednocześnie o siebie i swoich ukochanych. Nie zapominajmy, że ponad połowa personelu medycznego to kobiety. Wszyscy teraz musimy być dla siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześnie

- informuje szczęśliwa prezes ''Kulczyk Foundation'', Dominika Kulczyk. 

Przewoźnikiem sprzętu jest LOT Cargo. Transport został sfinansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i jego realizacja jest w ramach akcji humanitarnej, co oznacza zwolnienie z cła, czy podatku VAT. 

Kolejna partia sprzętu dotrze do kraju najprawdopodobniej jutro. 

Źródło: wprost.pl,  rmf24.pl | Fotografie: businessinsider.com.pl

Zobacz także:

1. Maseczki z samochodzie, czy tam też są obowiązkowe? Kierowcy mogą się zdziwić.
2. Która choroba współistniejąca najbardziej zwiększa śmiertelność na koronawirusa? Są dane.
3. W jego głowie przez 26 lat tkwił nóż! Lekarze podjęli się ryzykownej operacji!
 
Udostępnij na Facebooku