Wyzwała go, bo nie ustąpił miejsca w autobusie. PRZYKRE

Piotr
4 miesięcy temu
Wyzwała go, bo nie ustąpił miejsca w autobusie. PRZYKRE
FB Udostępnij na Facebooku
Każdy z nas chociaż raz spotkał się z sytuacją „walki” o miejsca siedzące w środkach komunikacji miejskiej. Powstaje wiele kampanii, które promują, aby ustępować miejsca chorym, starszym, czy niepełnosprawnym. Pomimo to, często można spotkać się wręcz z agresją przy zajęciu ulubionego miejsca. Poniższa historia pokazuje, że warto czasem przemyśleć słowa, które się wypowie.
Pani Alicja Cembrowska opisuje przykre doświadczenia z korzystania z komunikacji. Jedna z historii opowiada o starszym panu, który naskakuje Alicję. Twierdzi, że nie posiada dobrego wychowania, ponieważ nie ustąpiła miejsca starszej pani, która wsiadła na poprzednim przystanku. Należy zaznaczyć, że starsza Pani wsiadła za plecami Cembrowskiej, która nie zauważyła jej, czytając gazetę. Było to przykre doznanie, bo Pani Alicja zawsze ustępuje miejsca starszym osobom.

 


 
 
Alicja opowiada także, że często spotyka się z agresją nie młodych, a starszych ludzi. Często chodziło nie tylko o zajęcie obojętnie jakiego miejsca, ale wybranego i ulubionego w danych środku transportu. Niestety, często podają tu niemiłe słowa, a nawet wulgaryzmy.
 
Należy również pamiętać, że ktoś pomimo młodego wieku również może posiadać choroby. Niestety, wiele ludzi nie umie sobie tego uświadomić. Kolejna historia opowiada o tym jak emeryt nazywa pewnego chłopaka „ch*jem”. Kończy wywodem, jak bardzo źle wychowany ów człowiek. Po wszystkim młody Pan zdejmuje ubranie zasłaniające jego jedną nogę. Okazuje się, że jest bez jednej nogi. Po wszystkim emeryt milczał i wysiadł na najbliższym przystanku.
 


Należy pamiętać, że wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy okazywać sobie chociaż minimum wdzięczności. Dziś jesteśmy zdrowi, ale nigdy nie wiadomo, jak długo..
źródło: ​popularne.pl
Udostępnij na Facebooku