Postanowiła położyć umierające dziecko obok siostry-bliźniaczki! Na jej oczach doszło do cudu! [WIDEO]

Małgorzata
8 miesięcy temu
Postanowiła położyć umierające dziecko obok siostry-bliźniaczki! Na jej oczach doszło do cudu! [WIDEO]
FB Udostępnij na Facebooku
Jeśli nie wierzycie w cuda to czytając tę historię z całą pewnością zmienicie zdanie. Okazuje się bowiem, że cuda nas otaczają, a ten, który dotyczy miłości między bliźniętami jest naprawdę niesamowity!
W 1995 roku miał miejsce cud, który jest wspominany do dnia dzisiejszego. To właśnie wtedy, 12 tygodni przed terminem porodu na świecie pojawiły się bliźnięta w szpitalu UMass Memorial. Dzieci ważyły jedynie po 1 kg. Były więc maleńkie. 

"Personel medyczny uczciwie wyznał mi, że wyglądają teraz całkiem nieźle, ale to bardzo szybko mogło się zmienić. Kolejne 42 do 78 godzin miały być decydujące.” – opowiada tata przedwcześnie narodzonych bliźniąt. 


Dzieci przetrwały ten czas, jednak trzy tygodnie późnej stan jednej z nich gwałtownie się pogorszył. Brielle zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Dziewczynka zrobiła się sina, jej serce z trudem biło. Wtedy opiekująca się nimi pielęgniarka postanowiła zrobić coś niestandardowego. Gayle Kasparaian spytała jednak wcześniej rodziców maluchów o zgodę, ponieważ nigdy wcześniej jeszcze tego nie próbowano. 


Gdy rodzice się zgodzili to pielęgniarka przełożyła Kyrie, która była silniejsza do inkubatora z trudem oddychającej siostry. Miała nadzieję, że kontakt "skóra do skóry", który był praktykowany poza granicami Stanów Zjednoczonych pomoze słabszemu bliźniakowi. Po kilku sekundach Kyrie położyła swoją maleńką rączkę na słabej siostrzyczce, jakby próbowała przytulić ją do siebie. 


Nagle parametry, wydawałoby się że umierającej jeszcze przed chwilą, Brielle zaczęły się poprawiać! 

„Kiedy Brielle poczuła dotyk siostry, to było niesamowite” – powiedziała Gayle Kasparian „natychmiast uspokoiła się. Jej tętno ustabilizowało się, a kolor skóry się zmienił.


Dziewczynki teraz są już dorosłymi i silnymi kobietami. Bliźniaczki są z sobą bardzo zżyte i nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez siebie. 


Historia tych dziewczynek pokazuje, że uczucie i więź, która tworzy się między rodzeństwem potrafi nawet uratować życie. 


 

źródło: webniusy.com  I  fotografie: webniusy.com 
Udostępnij na Facebooku