Postanowiła, że jej dziecko nie będzie się składać na prezent na Dzień Nauczyciela. Inne matki jej grożą!

Małgorzata
5 miesięcy temu
Postanowiła, że jej dziecko nie będzie się składać na prezent na Dzień Nauczyciela. Inne matki jej grożą!
FB Udostępnij na Facebooku
Dzień Nauczyciela już jutro. W związku z tym w wielu szkołach organizowane są uroczyste akademie, a dzieci wręczają nauczycielom prezenty. Zwykle są to czekoladki lub kwiaty. Renata jest matką dwójki dzieci i u jej córki w klasie postanowiono zorganizować zbiórkę pieniędzy na zakup drogiego prezentu. Kobieta się temu sprzeciwiła i... usłyszała, że jeszcze tego pożałuje!
Renata swoją historią postanowiła się podzielić na łamach jednego z portali, do którego napisała wiadomość. 

"To nie jest tak, że traktuję ten dzień, jak kolejny normalny w szkole. Jestem jak najbardziej wdzięczna nauczycielom za to, co robią. Jednak nie uważam, żeby była potrzeba dawać im coś więcej niż kwiatek, czekolada lub fajna książka. Jakie dziwne czasy nastały, że teraz na liście prezentów znajdują się takie rzeczy jak wycieczki, sprzęt AGD, laptop czy droga biżuteria. W którą stronę idzie to wszystko?"
 


 

Na początku w klasie córi Renaty ustalono, że będzie zbiórka po 20zł, ale dość szybko zmieniono zdanie i stwierdzono, że najlepiej będzie się składać po 50zł. 

"W związku z tym, że składka wzrosła ponad dwa razy, ja nie mam zamiaru się składać, ponieważ wolę za to kupić coś moim dzieciom. Przede wszystkim nie podoba mi się to, jaki prezent rodzice chcą kupić wychowawczyni. Nie chcę w tym uczestniczyć. Szczerze? Dla mnie to wchodzenie komuś w d**ę. Wiem, że Iza – mama kolegi mojej córki, dowiedziała się od poprzednich roczników, co nasza nauczycielka lubi. Wychowawczyni kocha perły i właśnie z nimi rodzice chcą kupić jej naszyjnik. Nawet nie wiem, czy już kupili, czy w poniedziałek mają zamiar to zrobić."
 


 

"Dla mnie to wszystko jest niepotrzebnie napompowane i napuszone. Całkowicie niepotrzebne. Bardzo chętnie z córką wręczę pani Ani kwiatka i podziękuję za pomoc, ale nie mam zamiaru być jej sponsorem. Przesyłam Wam moją rozmowę z jedną matką. Ja się uśmiałam, gdy to czytałam, ale z drugiej strony się zasmuciłam. Bo po co jeśli faktycznie dzieci będą śmiały się z mojej córki, bo mama się nie złożyła na durny prezent?"
 


 
A Wy co myślicie o prezentach na Dzień Nauczyciela? Zgadzacie się z Renatą?
źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
Udostępnij na Facebooku