Poparcie dla Andrzeja Dudy wyjątkowo niskie. Czy ma powody do obaw?

Joanna
12 miesięcy temu
Poparcie dla Andrzeja Dudy wyjątkowo niskie. Czy ma powody do obaw?
FB Udostępnij na Facebooku
Najnowszy sondaż PBS dla ''Gazety Wyborczej'' przeprowadzony na 706 wyborcach dał dość zaskakujący wynik. Tak niskiego poparcia nasz obecny prezydent jeszcze nie miał. Jest coraz bardziej prawdopodobne, że II tura wyborów się odbędzie. Tylko z kim?

Wybory prezydenckie 2020.

Wybory prezydenckie 2020 zaplanowane na 10-ego maja nie odbyły się w związku z pandemią koronawirusa. W ostatnim czasie w rządzie trwała zaciekła walka w związku z wyborami, które PiS chciał by się odbyły zgodnie z terminem poprzez głosowanie korespondencyjne. Nie udało się jednak zorganizować wyborów w terminie, dlatego też rząd musi podjąć decyzję o nowej dacie.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Polskim Radiu Wrocław wskazał 28-ego czerwca jako prawdopodobny termin odbycia się wyborów. Dodał on również, że sposób w jaki wyborcy będą mogli oddać głos jest już przesądzony. Wybory odbędą się na oba sposoby, zarówno korespondencyjnie, jak i również tradycyjnie. 

Z korespondencyjnej formy głosowania będą mogły skorzystać osoby na kwarantannie, jak i również osoby zagrożone pandemią. 

Wyniki sondażu.

Jak widać czas nie sprzyja obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Jego poparcie jest coraz niższe. Duży wpływ na obecny wynik prezydenta może mieć nowy kandydat PO, Rafał Trzaskowski, który zastąpił Małgorzatę Kidawę- Błońską. Wynik prezydenta Warszawy jest dość zaskakujący i obecnie zajmuje on drugie miejsce.
 

 
Jak widać na zdjęciu, poparcie dla prezydenta Dudy (35 procent głosów) wyraźnie topnieje, a rośnie za to poparcie dla Rafała Trzaskowskiego (21 procent głosów). Tuż za nimi, na trzecim miejscu znajduje się Szymon Hołownia z 19 procentami głosów.  
Czwarte miejsce według sondażu zajmuje Krzysztof Bosak, który może liczyć na 13 procent głosów. Za nim uplasował się Robert Biedroń, który cieszy się 8 procentowym poparciem. Zaskakujący jest natomiast wynik Władysława Kosiniaka Kamysza, który jeszcze niedawno był wskazywany jako kandydat do II tury wyborów. Według sondażu uzyskałby on zaledwie 5 procent głosów. 


Źródło: popularne.pl | Fotografie: popularne.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Zobacz także:

1. Mężczyzna oszukany przez ''amerykańską żołnierkę''. Stracił dziesiątki tysięcy złotych!
2.  Rodziła dziecko 40 godzin! Po wszystkim jej mąż zrobił coś, co ją wkurzyło!
3. W Poznaniu otwarto lodziarnię Magdy Gessler! Jakie tam są ceny?
Udostępnij na Facebooku