Polskie plaże zamknięte. Morze przepełnione sinicami.

Michał
4 miesięcy temu
Polskie plaże zamknięte. Morze przepełnione sinicami.
FB Udostępnij na Facebooku
Wakacje już się zaczęły. Wielu Polaków właśnie zdecydowało się na odpoczynek. Niestety wraz z pogorszeniem się stanu pogody, na polskich plażach polajwił sie kolejny problem. W wodzie odkryto sinice, które doprowadziły do czasowego zamknięcia kąpielisk.
Podobny przypadek wystąpił rok temu. Obecność niebezpiecznych sinic w wodzie zmusiła do zamknięcia wielu plaż w Trójmieście. Zamknięto m.in. kąpieliska na Stogach i w Sobieszewie w Gdańsku oraz Śródmieście w Gdyni. Niewykluczone, że sanepid w najbliższym czasie, podejmie decyzje o zamknięciu innych kąpielisk.
 
 

Dlaczego Sinice nie są bezpieczne dla turystów?
 

Sinice to szkodliwe bakterie, które rozwijają się przeważnie w morzu. W ich rozmnażaniu pomagają wysokie temperatury i zanieczyszczenia spływające z rzek. Gdy zakwitają, na powierzchni pojawia się zielony kożuch, który wywołuje podrażnienia skóry .Inne niepożądane dolegliwości to wymioty, zawroty głowy i biegunka.  

Eksperci mają nadzieję, że gwałtowne burze, które mają nawiedzić Polskę, skutecznie wykluczą problem, dzięki czemu sezon wakacyjny na nowo będzie uważany za otwarty. 
 


 

Źródło:  Fakt.pl 

Udostępnij na Facebooku