Polskie plaże zamknięte. Morze przepełnione sinicami.


11 miesięcy temu
Polskie plaże zamknięte. Morze przepełnione sinicami.
FB Udostępnij na Facebooku
Wakacje już się zaczęły. Wielu Polaków właśnie zdecydowało się na odpoczynek. Niestety wraz z pogorszeniem się stanu pogody, na polskich plażach polajwił sie kolejny problem. W wodzie odkryto sinice, które doprowadziły do czasowego zamknięcia kąpielisk.
Podobny przypadek wystąpił rok temu. Obecność niebezpiecznych sinic w wodzie zmusiła do zamknięcia wielu plaż w Trójmieście. Zamknięto m.in. kąpieliska na Stogach i w Sobieszewie w Gdańsku oraz Śródmieście w Gdyni. Niewykluczone, że sanepid w najbliższym czasie, podejmie decyzje o zamknięciu innych kąpielisk.
 
 

Dlaczego Sinice nie są bezpieczne dla turystów?
 

Sinice to szkodliwe bakterie, które rozwijają się przeważnie w morzu. W ich rozmnażaniu pomagają wysokie temperatury i zanieczyszczenia spływające z rzek. Gdy zakwitają, na powierzchni pojawia się zielony kożuch, który wywołuje podrażnienia skóry .Inne niepożądane dolegliwości to wymioty, zawroty głowy i biegunka.  

Eksperci mają nadzieję, że gwałtowne burze, które mają nawiedzić Polskę, skutecznie wykluczą problem, dzięki czemu sezon wakacyjny na nowo będzie uważany za otwarty. 
 


 

Źródło:  Fakt.pl 

Udostępnij na Facebooku