Policjant udusił poszkodowanego kolanem! Mężczyzna błagał o pomoc! [WIDEO]

Małgorzata
12 miesięcy temu
Policjant udusił poszkodowanego kolanem! Mężczyzna błagał o pomoc! [WIDEO]
FB Udostępnij na Facebooku
Do przerażającej interwencji, z której nagranie obiegło cały świat doszło w Minneapolis w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam policjant udusił kolanem błagającego o pomoc podejrzanego!

Policjant udusił poszkodowanego kolanem mimo, że ten błagał o pomoc!

Patrol policyjny otrzymał wezwanie do sklepu, w którym znajdował się George Floyd, który podobno wręczył sklepikarzowi fałszywy czek. Funkcjonariusze znaleźli podejrzanego w samochodzie. Mężczyzna nie protestował, gdy policjanci postanowili go aresztować. Mimo to policjanci obecni na miejscu zatrzymania zapewniają, że Floyd był agresywny i pod wpływem alkoholu. Jeden z policjantów, Chauvin rzucił podejrzanego na ziemię i przydusił go opierając kolano na jego szyi. Całe zatrzymanie zostało nagrane przez jednego z przechodniów:

"Wstrzymujesz mu oddech, bracie. Podnieś go z ziemi, zachowujesz się jak dupek! (…) Mogłeś zapakować go do samochodu. Nie sprzeciwia się ani nic. Podoba ci się to? Popatrz na siebie." - słychać było w tle głosy świadków agresywnej akcji. Zatrzymany powtarzał, że ciężko mu się oddycha i błaga, aby mu pomóc


Policjant nie reaguje ani na błagania Floyda ani na przechodniów, którzy zwracają mu uwagę. Gdy w końcu uwalnia podejrzanego to konieczna jest pomoc lekarska. Mimo szybkiej reakcji medyków, George Floyd zmarł w szpitalu. Mężczyzna miał jedynie 46 lat. 

 

Mieszkańcy Minneapolis byli oburzeni zachowaniem policjanta!

Lokalna policja wydała oświadczenie, które oburzyło lokalną społeczność. Nie wspomnieli ani słowem o krążącym w sieci filmiku z zatrzymania, ale stwierdzili, że Floyd zmarł z powodu komplikacji medycznych! Policjanci, którzy brali udział w interwencji zostali zwolnieni w trybie natychmiastowym. Jednak mieszkańcy są oburzeni i żądają surowszych kar. Według nich funkcjonariusze dopuścili się morderstwa

źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku