Policja ma ważne ogłoszenie po pożarze w escape roomie w Koszalinie

Małgorzata
12 miesięcy temu
Policja ma ważne ogłoszenie po pożarze w escape roomie w Koszalinie
FB Udostępnij na Facebooku
Pożar w koszalińskim escape roomie, do którego doszło na początku 2019 roku wstrząsnął całym naszym krajem. W pożarze zginęło pięć młodych uczestniczek zabawy. Policja nie zakończyła jeszcze śledztwa w tej sprawie i nadal bada, jak na miejscu działały służby ratunkowe i jak dokładnie doszło do śmierci nastolatek.
Policja zajmująca się sprawą koszalińskiego escape roomu "To nie pokój" poszukuje osób, które były świadkami tych tragicznych wydarzeń i być może posiadają nagrania z tego pożaru. 


4 stycznia 2019 roku w jednym z escape roomów w Koszalinie wybuchł pożar. W pokoju, w którym trzeba było rozwiązać kilka zagadek, aby się wydostać przebywało pięć młodych dziewczyn. Amelia, Małgosia, Karolina, Wiktoria i Julia postanowiły w ten sposób świętować 15. urodziny Julii. Gdy doszło do pożaru nastolatki nie mogły się wydostać z pokoju, bo nie rozwiązały wszystkich zagadek, a system nie przewidywał takich zdarzeń. Dodatkowo brakowało tam wyjścia ewakuacyjnego. 25-letni mężczyzna, który pracował tego wieczoru w "To nie pokój" robił, co mógł, aby uratować 15-latki. Niestety musiał zrezygnować, bo ogień coraz bardziej się rozprzestrzeniał.
 
Po czasie, jaki minął od pożaru wiadomo już, że wybuchł on z powodu ulatniającego się gazu z butli przy piecyku. Zarzuty postawiono już właścicielowi "To nie pokój", 28-letniemu Miłoszowi S., który odpowie za umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i za nieumyślne doprowadzenie do śmierci 5 osób. Grozi mu 8 lat. 


"Poszukujemy świadków, którzy byli w pobliżu miejsca zdarzenia oraz udokumentowali za pośrednictwem elektronicznych nośników danych przebieg pożaru escape roomu, jak również przebieg działań prowadzonych na miejscu przez służby ratunkowe. W związku z powyższym prosimy o kontakt wszystkie osoby, które dysponują zdjęciami lub nagraniami we wskazanym wyżej zakresie, zarejestrowanymi przy pomocy telefonów komórkowych, aparatów lub innych nośników informatycznych" - o pomoc w śledztwie poprosili koszalińscy prokuratorzy, którzy wciąż pracują nad sprawą. 

Świadkowie powinni zgłosić się do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie przy ul. Andersa 34A, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy ul. Małopolskiej 47 lub Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11. Materiały można też przesłać na adres email: po.koszalin@prokuratura.koszalin.pl. Możliwy jest także kontakt telefoniczny:

  • Prokuratury Okręgowej w Koszalinie 094 34-28-697,
  • Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie 91 821 19 00,
  • Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie 94 342 91 02.źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
 
Udostępnij na Facebooku