Podkarpacie. Nastolatek został postrzelony z łuku. Strzała utkwiła mu w głowie!

Joanna
7 dni temu
Podkarpacie. Nastolatek został postrzelony z łuku. Strzała utkwiła mu w głowie!
FB Udostępnij na Facebooku
16-letni chłopak został postrzelony przez swojego starszego kolegę z łuku, w wyniku czego strzała utkwiła mu w głowie. Poszkodowany nastolatek trafił do szpitala.
Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 21-ego maja po godzinie 19 w miejscowości Basznia Dolna w gminie Lubaczów (województwo podkarpackie). Jak udało się wstępnie ustalić podkarpackim policjantom  - trójka znajomych w wieku od 16 do 19 lat umówiła się na spotkanie w lesie znajdującym się niedaleko „Kresowej Osady".

19-letni starszy kolega postanowił zabrać ze sobą na miejsce spotkania łuk i trzy strzały z metalowym grotem. Gdy zbliżał się do umówionego miejsca - zauważył swoich kolegów. Chcąc ich przestraszyć, wycelował łuk obok jednego z nich, po czym oddał strzał. Strzała ta przeleciała przez zarośla, po czym niefortunnie trafiła w głowę 16-latka. 

Koledzy poszkodowanego natychmiastowo wezwali służby ratunkowe i pozostali z nim, aż do przyjazdu karetki pogotowia. 16-letni chłopak ze strzałą w głowie został przetransportowany do szpitala znajdującego się w Lubaczowie, a następnie w dobrym stanie przeniesiony do Centrum Urazowego w Rzeszowie. 

Jak skomentował rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Marek Janowski - 
 

 Jest to niestety kolejny już przykład do czego prowadzi bezmyślność i brak wyobraźni. Tym razem , na szczęście , nie doszło do najgorszego i nastoletni pacjent powróci do pełni zdrowia.


Funkcjonariusze policji wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków, oraz zabezpieczyli łuk i strzały. 

Źródło: korso24.pl, podkarpacka.policja.gov.pl | Fotografie: zlubaczowa.pl

Zobacz także:

1. Ojciec bardzo skrzywdził swoją córeczkę. Dziewczynka nigdy nie odzyska zdrowia!
2. Czy zaginiona sprzed ćwierć wieku Monika Bielawska się odnalazła? Jest nadzieja na rozwiązanie tej sprawy.
3. Ktoś porzucił szczeniaki przy torach kolejowych. Przewidziano nagrodę za wskazanie sprawcy!
Udostępnij na Facebooku