Podczas skanowania bagaży na granicy prześwietlono dziecko! Jak to możliwe?

Małgorzata
5 miesięcy temu
Podczas skanowania bagaży na granicy prześwietlono dziecko! Jak to możliwe?
FB Udostępnij na Facebooku
Podczas prześwietlania bagaży na przejściu granicznym między Ukrainą, a Polską doszło do niepokojącego zdarzenia! Przekraczające z rodzicami granicę dziecko weszło na taśmę i zostało prześwietlone! Teraz trwa wyjaśnianie, jak do tego doszło.
Jak powiedziała polskim mediom rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, mł. asp. Edyta Chabowska, do tego niepokojącego zdarzenia doszło pod koniec lipca tego roku na przejściu w Korczowej. To właśnie tam, w budynku odpraw autobusowych podczas prześwietlania bagaży na promieniowanie zostało narażone dziecko, które odeszło od opiekujących się nim rodziców. Dziecko weszło na taśmę, na którą kładzie się bagaże. Służby zapewniły, że od razu zatrzymano taśmę, a samo promieniowanie było mniejsze niż przy prześwietleniu zęba. 


Chabowska powiedziała również, że urządzenie posiadane przez służbę celną spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Tuż po tym incydencie powiadomiono o zajściu Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych Państwowej Agencji Atomistyki. 
 
Na przejściu mają też zostać wprowadzone dodatkowe zabezpieczenia, które będą miały za zadanie zapobiec w przyszłości takim zdarzeniom. 


źródło: tvn24.pl  I  fotografie: tvn24.pl
 
 
Udostępnij na Facebooku