W Chinach płacą ludziom za bycie nosicielami! Na koronawirusie można zarobić?

Małgorzata
5 miesięcy temu
W Chinach płacą ludziom za bycie nosicielami! Na koronawirusie można zarobić?
FB Udostępnij na Facebooku
W Polsce stopniowo zaczyna się panika związana z koronawirusem, a tymczasem w Chinach płacą za... bycie nosicielem wirusa! Czyżby na chorobie można było całkiem nieźle zarobić?

Koronawirus a pieniądze. 

W Polsce oficjalnie potwierdzono jeden przypadek koronawirusa. W związku z tym w naszym kraju stopniowo zaczyna wybuchać panika, a z kolei w Chinach na byciu nosicielem tego konkretnego wirusa można całkiem nieźle zarobić

Jak informuje Tomasz Sajewicz, który jest korespondentem Polskiego Radia w Chinach za bycie nosicielem koronawirusa można zarobić 5600 złotych. W ten sposób władze miasta Hubei chcą namówić Chińczyków do badania się jeśli tylko mają podejrzenia, że mogli się zarazić wirusem. Jeśli okaże się, że są w pełni zdrowi to otrzymają tylko 500 złotych


Tymczasem w naszym kraju Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie nakazał wprowadzenie opłaty za badania na obecność koronawirusa. Jeśli pacjent postanowi przebadać się profilaktycznie będzie musiał ponieść koszty badania i zapłacić 500 złotych. 

 

Liczba ofiar koronawirusa rośnie!

Rośnie liczba ofiar koronawirusa we Włoszech. Z powodu COVID-19 w tym kraju zmarło już 29 osób. Stany Zjednoczone też poinformowały o jednej ofierze śmiertelnej. GIS w związku z zagrożeniem koronawirusem odradza podróżowanie do Chin, Hongkongu, Iranu, Japonii, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu, Wietnamu i Włoch.


We Francji władze potwierdziły, że zarażonych koronawirusem jest aż 100 osób. 

Przypomnijmy, że epidemia koronawirusa zaczęła się w chińskim mieście Wuhan. Każdego dnia podaje się informacje o kolejnych osobach zarażonych na terenach Europy. Ludzie coraz bardziej panikują bojąc się wirusa który odebrał życie już wielu chorym. 

Co prawda lekarze i rządzący zalecają spokój, ale ludzie i tak zaczynają się bać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zaczyna się masowe wykupywanie maseczek ochronnych i środków do dezynfekcji. Do ośrodków zdrowia zgłasza się coraz więcej osób z objawami przypominającymi grypę. 

źródło: planeta.pl  I  fotografie: planeta.pl, wp.pl, se.pl


Zobacz także:
1. Matka podpaliła dziecko, które urodziła trzy tygodnie wcześniej! Była pewna, że nikt się o tym nie dowie!
2. Ojciec wykorzystał syna patykiem! Chciał go w ten sposób ukarać. Chłopiec zmarł.
3. Mama nagrała wymianę zdań pomiędzy swoim dzieckiem, a psem! [WIDEO]
 
Udostępnij na Facebooku