W Beskidach pijany przewodnik miał zajmować się dziećmi! Udało się go powstrzymać?

Małgorzata
4 miesięcy temu
W Beskidach pijany przewodnik miał zajmować się dziećmi! Udało się go powstrzymać?
FB Udostępnij na Facebooku
W Szczyrku pijany przewodnik miał zajmować się grupą kilkudziesięciorga dzieci. Na szczęście opiekunowie w porę zauważyli w jakim stanie jest mężczyzna i od razu wezwali policję. Przewodnik miał około trzech promili alkoholu we krwi.
Asp. szt. Roman Szybiak, który pełni funkcję rzecznika bielskich policjantów poinformował, że o tym w jakim stanie jest przewodnik wycieczki poinformowali policję zaniepokojeni opiekunowie. W rozmowie telefonicznej powiedzieli oni, że mężczyzna dziwnie się porusza i bełkocze. Grupa dzieci, które były pod jego opieką została w schronisku. 


Na miejsce najpierw wysłano GOPRowców, którzy po dotarciu na miejsce stwierdzili, że przewodnik jest pijany. Po przeprowadzonym badaniu stwierdzono u niego aż trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Ratownicy przejęli opiekę nad dziećmi, a pijany mężczyzna został zabrany przez policję. 

Ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku są zaskoczeni tą sytuacją i przyznają, że nigdy wcześniej nie spotkali się z tak nieodpowiedzialnym zachowaniem osoby, która miała pod swoją opieką gromadę dzieci. Z kolei policja rozpoczęła dochodzenie pod kątem wykroczenia, którym jest wykonywanie obowiązków pod wpływem alkoholu. 
źródło: slask.onet.pl  I  fotografie: slask.onet.pl, fakty.interia.pl
 
Udostępnij na Facebooku