Pijana wsiadła za kierownicę i wylądowała w rowie. Wiozła 11-letnie dziecko!

Joanna
8 miesięcy temu
Pijana wsiadła za kierownicę i wylądowała w rowie. Wiozła 11-letnie dziecko!
FB Udostępnij na Facebooku
Patrząc na to zdjęcie, aż ciężko uwierzyć że nie doszło do tragedii. Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazała się 32-letnia kobieta, która pomimo wypitego alkoholu postanowiła wsiąść za kierownicę. Na domiar złego, postanowiła zabrać ze sobą swoje 11-letnie dziecko!
Do zdarzenia doszło w powiecie złotoryjskim, na trasie między Brochocinem a Modlikowicami (województwo dolnośląskie). Policjanci informacje o wypadku otrzymali od świadków będących na miejscu zdarzenia. 

Jak udało się ustalić - kierująca samochodem marki Seat, 32-letnia kobieta wpadła w poślizg, zjechała do rowu i czołowo zderzyła się z drzewem. Wraz z 32-latką podróżowało 11-letnie dziecko. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Oboje opuścili pojazd o własnych siłach i nie czekając na przyjazd służb... po prostu sobie poszli. 

32-latka została zatrzymana już w swoim domu. Jak się na miejscu okazało - miała ona ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie! Na dodatek, kobieta straciła już wcześniej prawo jazdy!  Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości 32-latka będzie odpowiadać przed sądem. Nieodpowiedzialnej matce grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dolnośląscy policjanci apelują do kierowców, by wsiadali za kierownicę zawsze trzeźwi i wypoczęci. Jeśli mają oni jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, mogą przebadać się alkomatem w każdej jednostce Policji. 

Trzeba również pamiętać, by reagować w sytuacji, gdy widzimy jak nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę samochodu lub rower - uniemożliwiając jej jazdę i dzwoniąc na policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii i uratować czyjeś życie.

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl | Fotografie: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zobacz także:

1. Pomorze. Rozwścieczony rowerzysta pobił nastolatków. Policja apeluje o pomoc! [VIDEO]
2. Dziewczynka narzekała na ból nosa. Gdy lekarze zobaczyli, co było w środku to zamarli!
3. 60-latek podpalił dom, gdy jego partnerka spała. Grozi mu dożywocie.
Udostępnij na Facebooku