Pierwszy bocian pojawił się na Suwalszczyźnie! Czyżby wiosna była już tuż-tuż?!

Małgorzata
9 miesięcy temu
Pierwszy bocian pojawił się na Suwalszczyźnie! Czyżby wiosna była już tuż-tuż?!
FB Udostępnij na Facebooku
Czyżby wiosna postanowiła przybyć wcześniej i zawitać do naszego kraju już w środku zimy? Jak donoszą media w Głuszynie na Suwalszczyźnie właśnie pojawił się pierwszy w tym roku bocian! Czy to oby nie za wcześnie? Co jeśli nagle wróci prawdziwa, mroźna zima?
Na Suwalszczyźnie, która nazywana jest Polskim Biegunem Zimna pojawił się właśnie... pierwszy w tym roku bocian. Niespotykanego o tej porze roku gościa spotkała słuchaczka `lokalnej rozgłośni Radia 5. Wszyscy zastanawiają się teraz, czy wiosna przyjdzie do nas już teraz? Czy to nie za wcześnie? 

 

To niespotykana o tej porze roku sytuacja, by w styczniu bocian pojawił się w tej części Polski. Przypomnijmy, że Suwalszczyzna jest regionem o najniższej średniej temperaturze w zimie i w związku z tym nadano jej nazwę Polskiego Bieguna Zimna. Zdaniem pracownika WPN ptak mógł zimować w Polsce lub przyleciał z innego miejsca na Suwalszczyznę.


"Nie ma śniegu, więc na pewno znajdzie sobie pożywienie. Jeśli przyjdzie zima, będzie mu potrzebna pomoc człowieka" – przyznał Misiukiewicz. - "Niektóre bociany, z niewiadomych dla nas przyczyn, nie podejmują migracji, pomimo tego że są zdrowe i lotne. Pozostają tutaj i żerują, póki sprzyja im pogoda. Kiedy spada śnieg i przychodzi mróz, podchodzą do gospodarstw ludzkich – opowiadał przedstawiciel WPN. – Zwierzęta w takiej sytuacji zachowują się nieracjonalnie. Bobry ciągle gromadzą zapasy, chociaż zima nie przychodzi – dodał pracownik WPN.


 źródło: fakt.pl  I  fotografie: fakt.pl, isokolka.eu

Udostępnij na Facebooku