Pielęgniarka zaryzykowała i ocaliła życie noworodka! Przez ten krok mogła stracić pracę!

Małgorzata
4 miesięcy temu
Pielęgniarka zaryzykowała i ocaliła życie noworodka! Przez ten krok mogła stracić pracę!
FB Udostępnij na Facebooku
Ta historia wydarzyła się ponad 21 lat temu,a jednak jej przesłanie jest wciąż aktualne. Zwłaszcza, że jej bohaterowie wciąż chodzą po tej ziemi i są szczęśliwi. Wszystko dzięki pielęgniarce, która zaryzykowała łamiąc zasady szpitala.

Przedwczesne narodziny.

Bliźniaczki Briel i Kiri pojawiły się na świecie dużo przed terminem, ponieważ urodziły się w 28 tygodniu ciąży. Wspólna waga maleństw nie przekraczała 900 gramów i lekarze mimo sceptycyzmu robili, co w ich mocy, aby uratować noworodki. Bliźniaczki zostały umieszczone w osobnych inkubatorach i Briel zaczęła bardzo szybko przybierać na wadze. Stan jej siostry jednak zaczął się pogarszać. Lekarze w związku z tym nie mieli dla rodziców dobrych wiadomości. 


Niespodziewanie stan dziewczynki uległ zmianie, gdy na Oddziale pojawiła się Gayli Kasparyan. Pielęgniarka postanowiła złamać panujące w szpitalu zasady i tym samym zaryzykować stratę swojej posady. Kobieta bez wiedzy lekarzy przeniosła Kiri do inkubatora Briel. Była ona przekonana, że dzieci z ciąż bliźniaczych nie powinno się rozdzielać. I wtedy stało się coś niesamowitego.


Pielęgniarka po jakimś czasie podeszła do inkubatora, w którym leżały bliźniaczki. Zobaczyła, jak Briel przytula swoją siostrzyczkę. Widok ten rozczulił Gayli, która czym prędzej wezwała lekarzy, bo zobaczyła, że parametry Kiri zaczęły się zmieniać. Neonatolodzy byli zaskoczeni widząc, że puls słabszej dotąd dziewczynki wrócił do normy. Dodatkowo zaczęła ona przybierać na wadze i jej stan ogólny zaczął się poprawiać. Od kontrowersyjnej decyzji pielęgniarki zaprzestano rozdzielaniu bliźniąt. Teraz dzieci z ciąż bliźniaczych leżą w tych łóżeczkach i inkubatorach. 


źródło: webniusy.com  I  fotografie: webniusy.com

Zobacz także:

Udostępnij na Facebooku