Pielęgniarka od 10 dni czeka na wykonanie testu na koronawirusa! Jej mąż jest zarażony!

Małgorzata
ponad rok temu
Pielęgniarka od 10 dni czeka na wykonanie testu na koronawirusa! Jej mąż jest zarażony!
FB Udostępnij na Facebooku
Skandaliczna sytuacja ma miejsce w Goździe w województwie mazowieckim, gdzie pielęgniarka od 10 dni czeka na wykonanie testu na koronawirusa! U jej męża potwierdzono zakażenie Covid-19. Tymczasem ona nadal nie wie, czy jest zdrowa czy chora.

Pielęgniarka od 10 dni czeka na wynik testu!

Pielęgniarka z miejscowości Goździe z województwa mazowieckiego wciąż czeka na wykonanie testu na koronawirusa. Mimo, że u jej męża stwierdzono zakażenie Covid-19, a jej okres kwarantanny kończy się za 4 dni to sanepid wciąż nie nakazał sprawdzenia, czy kobieta jest zdrowa. Mimo, że występują u niej objawy typowe dla koronawirusa to już niedługo będzie musiała wrócić do pracy, a jeśli jest chora to będzie zarażać pacjentów, którzy będą pod jej opieką. Wiadomo, że małżonek pielęgniarki jest lekarzem i pracuje w trzech placówkach opieki medycznej - w Skaryszewie, w Józefowie i w Goździe. Aktualnie mężczyzna jest hospitalizowany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19. 


Pracownicy przychodni zostali poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Jak powiedział dziennikarzom dyrektor przychodni, Lech Zahorski testy na koronawirusa zostały przeprowadzone u 15 z 20 pracowników. W gronie przebadanych nie znalazła się żona chorego, która jest pielęgniarką

"Taki stan trwa 10 dni. Niedługo skończy jej się kwarantanna i ma przyjść do pracy? Ona gorączkuje. Raz ma 39 stopni, raz mniej, co pokazuje, że może mieć koronawirusa. Trzeba również dodać, że podobne objawy mają jej dzieci, które są w wieku 6 oraz 14 lat. Staramy się im pomagać, dostarczamy zdalnie leki, ale nic na razie nie pomaga." - powiedział przejęty sytuacją, w jakiej znalazła się jego koleżanka z pracy. 

Zahorski zaznaczył, że kilka razy kontaktował się z sanepidem i opowiadał im o tym, jak czuje się żona chorego lekarza jednak, jak na razie sanepid milczy. Mimo, że na stronie sanepidu jest zapis, że nie można odmówić wykonania testu u osoby mającej objawy zakażenia to pielęgniarka z Goździa wciąż nie została przebadana. Czy to nie jest ignorancja? I przede wszystkim - czy ktoś za to odpowie? 

źródło: popularne.pl  I  fotografie: tvn24.pl, gazetaprawna.pl

Zobacz także:

 
 
Udostępnij na Facebooku