Pedofilia lepsza od aborcji? Absurdalne słowa księdza.

Joanna
2 tygodni temu
Pedofilia lepsza od aborcji? Absurdalne słowa księdza.
FB Udostępnij na Facebooku
Aborcja i pedofilia to tematy budzące kontrowersje. Obie kwestie są często wiązane z Kościołem. Wynikać może to dlatego, że coraz częściej duchowni wypowiadają się na tematy które ich kompletnie nie dotyczą, takie jak m.in. wychowywanie dzieci, czy pożycie małżeńskie. Jednak jeden z księży posunął się za daleko i z tego powodu spotkał się z ogromną krytyką.

Pedofilia lepsza od aborcji, bo... nikogo nie zabiła.

Takie słowa wypowiedział jeden z amerykańskich księży Richard Bucci w wywiadzie z redaktorką. Brzmi absurdalnie? Owszem. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Pojawiło się wiele osób, krytykujących jego postawę. Dodatkowo, do jednej ze stacji telewizyjnych zgłosiła się ofiara napaści seksualnej w dzieciństwie, która opowiada o tym, że pedofilia niszczy dzieciństwo, jak i również całe życie. Dziewczyna zaproponowała Richardowi, by ten spróbował się przejść do budynku państwowego i wysłuchał zeznań, zranionych głosów ofiar, wśród których wielu już nie żyje.  Oburzyło ją również stwierdzenie, że jest szczęściarą, bo nie została zabita. 
 

''Takie jest nauczanie Kościoła''

Duchowny nie omieszkał poinformować również, że ''aborcja to rzeź niewinnych dzieci'' a samo stwierdzenie nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, albowiem Kościół od 2000 lat obejmuje stanowisko ''pro-life'', a każdy kto pomaga, lub pozwala na aborcję powinien być oddzielony od Chrystusa- Eucharystii. Na swoją obronę dodał, że więcej dzieci zginęło w wyniku aborcji, niż wykorzystania seksualnego
 

Dlaczego Kościoły tracą wiernych?

Julie Casimiro, jedna z przedstawicielek władz państwowych wydała oświadczenie dla stacji telewizyjnej CBN. Poinformowała duchownych, że powinni spojrzeć na siebie i zastanowić się, dlaczego z roku na rok kościoły są zamykane. Raczej nieciężko się domyślić. 

Źródło: popularne.pl, theguardian.com | Fotografie: youtube.com

Zobacz także: 

1. Stracili nowonarodzone dziecko. Kilka dni po tym odbierają telefon ze szpitala, który zmienił całkowicie ich życie!
2. Chłopiec położył rachunek przed policjantem, na którym napisał wiadomość. Po chwili mężczyzna za nim wybiegł!
3. Koronawirus już nie nazywa się 2019-nCoV. WHO nadało nową nazwę.
Udostępnij na Facebooku