Pediatra specjalnie zarażał dzieci HIV-em. Jaki miał na tym cel?

Małgorzata
tydzień temu
Pediatra specjalnie zarażał dzieci HIV-em. Jaki miał na tym cel?
FB Udostępnij na Facebooku
Osoby, które zostają lekarzami składają przysięgę Hipokratesa według której głównym ich zadaniem jest "przede wszystkim nie szkodzić". Te słowa wypowiedział również pewien pakistański lekarz, który później specjalnie zarażał dzieci wirusem HIV.

Najtańszy pediatra w okolicy. 

Dr Muzaffar Ghanghro należał do grupy najtańszych lekarzy w pakistańskim miasteczku Ratodero. Najprawdopodobniej to sprawiło, że  z jego usług korzystało wielu rodziców chorych dzieci. Jak poinformował „The New York Times” za rozprzestrzenianie się wirusa HIV w okolicy bezpośrednio odpowiada właśnie Ghanghro. Pediatra używał do robienia zastrzyków brudnych strzykawek.

 

Jedną z pacjentek pediatry była córeczka reportera telewizyjnego Gulbahara Shaikhina. To właśnie on stworzył materiał o szokującym i krzywdzącym procederze, który prowadził pediatra. Zrobił to po tym, jak dowiedział się, że jego dziecko ma wirusa HIV. Wiadomo, że dziewczynka czuje się dobrze i przyjmuje odpowiednie leki będąc jednocześnie pod opieką właściwych lekarzy. Załamany tata wyznał jednak, że od razu stało się ono wyrzutkiem społeczeństwa. Reporter ze łzami w oczach mówi, że w tej chwili jego niewykształceni krewni całkowicie się od nich odcięci przekonani, że zarażą się od krewnej

U lekarze leczyło się również sześcioro dzieci robotnika Imtiaza Jalbaniego. W rozmowie z „The New York Times” mężczyzna powiedział, że dwoje jego najmłodszych pociech zmarło, z kolei czworo ma wirusa. Podkreślił, że raz widział, jak lekarz wyciąga z kosza na śmieci zużytą strzykawkę. Gdy powiedział, co o tym myśli to mężczyzna naskoczył na niego. W złości powiedział mu, że „jeśli się nie podoba, może iść do innego lekarza”.

Ustalono, że już ponad 900 dzieci poniżej 12. roku życia ma HIV i odpowiada za to własnie lekarz z Ratodero. Teraz czeka on na sprawę w sądzie. 

źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl

Zobacz także:

1. Żyją z zasiłków mając trójkę dzieci. Takie życie im pasuje!
2. Wielkopolskie. Tragiczny wypadek nastolatka w skateparku. Jest apel do świadków.
3. Przez pandemię koronawirusa nie mogła wjechać do kraju, by spotkać się z umierającą na raka siostrą. Udało się, dzięki jej determinacji.

 
 
 
Udostępnij na Facebooku