Pacjenci podczas operacji zostali zarażeni gronkowcem! Co się stało w Lublinie?

Małgorzata
10 miesięcy temu
Pacjenci podczas operacji zostali zarażeni gronkowcem! Co się stało w Lublinie?
FB Udostępnij na Facebooku
Operacja zaćmy skończyła się dla pięciu pacjentów jednego z lubelskich szpitali zakażeniem gronkowcem. Z rozwijającą się infekcją trafili do innego szpitala, gdzie konieczny był zabieg chirurgiczny.
RMF FM poinformował o tym, ze pięciu pacjentów jednego z lubelskich szpitali, którzy mieli operację zaćmy zostali zakażeni gronkowcem. Z poważną i niebezpieczną infekcją trafili do innego szpitala, gdzie trzeba było ich ponownie zoperować. Pacjenci, którzy zostali przyjęci do Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Szpitala Klinicznego nr 1 mieli zapalenie gałki ocznej i groziła im amputacja narządu. Trzeba było pilnie przeprowadzić zabieg witerektomii. Na całe szczęscie zabieg przebiegł pomyślnie i zakażone osoby nie straciły wzroku. 


Dopiero po trzech miesiącach będzie wiadomo, czy gronkowiec nie wyrządził poważniejszych uszkodzeń w ciałach pacjentów. 


Rzecznik Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie potwierdził, że wszyscy pacjenci zakażeni gronkowcem mieli zabieg robiony tego samego dnia. Zrobiono wtedy dziewięć zabiegów. W rozmowie z RMF FM rzecznik szpitala zapewnił, że po wykryciu infekcji u pacjentów w placówce wstrzymano wykonywanie operacji zaćmy. Trwają poszukiwania źródła zakażenia. Jak donosi stacja, wczoraj w placówce pojawił się sanepid. źródło: medonet.pl  I  fotografie: medonet.pl , rmf24.pl
 
Udostępnij na Facebooku