Jurek Owsiak znów podejmuje ten trudny temat. Przerywa milczenie odnośnie WOŚP.


12 miesięcy temu
Jurek Owsiak znów podejmuje ten trudny temat. Przerywa milczenie odnośnie WOŚP.
FB Udostępnij na Facebooku
To właśnie wtedy Paweł Adamowicz został skrzywdzony na scenie. Wydarzyło się to podczas finału WOŚP w mieście Gdańsk. Jurek Owsiak długo milczał, jednak przyszedł czas na jego wypowiedź. Bardzo wzruszające słowa.

Wszystko wydarzyło się podczas wielkiego finału tak bardzo znanej zbiórki pieniędzy jaką jest WOŚP. W Gdańsku mężczyźnie wtargnął na scenę, po czym zadał ciosy Pawłowi Adamowiczowi. W Internecie mogliśmy znaleźć wiele krytyki skierowanej przede wszystkim na organizatorów całego wydarzenia. Teraz, gdy już wszystko ucichło, Jurek Owsiak wypowiedział się na ten temat. Co powiedział?

 

Na tą wypowiedź czekało miliony Polaków. Prezes tej fundacji postanowił jeszcze raz powrócić do tego smutnego wydarzenia, do którego zaszło w Gdańsku. Nie ukrywał, że ta historia bardzo nim wstrząsnęła.. Organizator WOŚP po kilku miesiącach dał oficjalną wypowiedź.
 

Masz przed sobą cztery godziny do końca imprezy, musisz dziękować wszystkim ludziom, ale mając w głowie to, co dzieje się w tle. Rano odbyła się konferencja prasowa, nikt nie wiedział o mojej decyzji o rezygnacji. Ja siebie postawiłem do dyspozycji fundacji. Moją reakcją było przemyślenie, że może to my zrobiliśmy coś źle, może to regulamin imprezy był zły. Po dzień dzisiejszy nikt mnie nie wezwał do złożenia zeznań w sprawie tego, co się stało. – powiedział Owsiak.

 

Ten wywiad był wyjątkowo trudny dla prezesa WOŚP. Wtedy musiał pokazać swoją ogromną siłę, aby inni nie popadli w panikę. Przyznaje jednak, że był bardzo wstrząśnięty.. Pomimo to, z gracją dokończył finał zbiórki.
 

Po tygodniu, kiedy byliśmy na pogrzebie, usłyszeliśmy mowę księdza Ludwika Wiśniewskiego. Powiedział: wszyscy posypmy sobie głowę popiołem, używając do tego mowy nienawiści. Paweł spotykał się z deszczem złych słów. Trudno było powiedzieć, że Paweł Adamowicz był moim przyjacielem, jednak mogę powiedzieć, że skoro jest wybierany po raz kolejny, to trzeba przyznać, że jest on szanowany

 

​źródło: pikio.pl
Udostępnij na Facebooku