Owczarek niemiecki uratował życie obcego mężczyzny. Zareagował w ostatnim momencie.

Małgorzata
12 miesięcy temu
Owczarek niemiecki uratował życie obcego mężczyzny. Zareagował w ostatnim momencie.
FB Udostępnij na Facebooku
Owczarek niemiecki uratował obcego mężczyznę, który stał na torach. Dostrzegli go pracownicy Służb Straży Ochrony Kolei, ale zrozumieli, że jest za daleko, aby dotarli do niego na czas. Nie spodziewali się, że ich pies zareaguje tak szybko.

Owczarek niemiecki ocalił mężczyznę!

5-letni Amor jest jednym z kilku psów, które służą w Straży Ochrony Kolei. Pies jest doskonale przeszkolony i od lat służy w terenie pomagając swojemu właścicielowi i jego kolegom w wykonywaniu codziennych zadań. Pewnego dnia sprawdzając stan torów dostrzegli oni mężczyznę stojącego przy torach. Domyślili się, że chce rzucić się pod jadący pociąg, ale byli za daleko, aby udało im się zareagować. Byli przerażeni tym, co miało się za chwilę stać, a że była to noc to cudem było, że w ogóle go dostrzegli. 

 

Czym zajmuje się Służba Ochrony Kolei?

Służba Ochrony Kolei jest w naszym kraju odpowiedzialna za nadzorowanie miejsc, w których najczęściej dochodzi do kradzieży i niszczenia infrastruktury należącej do Państwowych Kolei. Psy, które towarzyszą pracownikom są doskonale wyszkolone, aby mogły pomagać w codziennych obowiązkach oraz łapać osoby odpowiedzialne za kradzieże. W tej sytuacji pies zareagował idealnie! 

 

Bohaterski pies!

Odległość jaka dzieliła mężczyznę od patrolu z owczarkiem niemieckim była nie większa niż 20 metrów. Robiący patrol mężczyźni wiedzieli, ze nie zdążą dobiec do samobójcy dlatego jeden z nich, odpowiedzialny za psa krzyknął: "BIERZ!". Pies pobiegł w stronę chcącego się zabić człowieka i uderzył go w klatkę piersiową tak, że ten przewrócił się na plecy, a później razem z psem stoczył z torowiska. W ten sposób bohaterski owczarek niemiecki ocalił mu życie. Strażnicy zgłosili swoim przełożonym, że pies brał udział w akcji i powiadomili policję, która podobno pojawiła się na miejscu dopiero półtorej godziny od zgłoszenia. Przez ten czas zatrzymany chciał odejść, zapalić papierosa jednak go powstrzymano.. Kiedy w końcu policja zjawiła się na miejscu, zabrała zatrzymanego do szpitala. 


źródło: lelum.pl  I  fotografie: lelum.pl, kgsok.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku