Opuściła kwarantannę, by kupić karmę dla psa. Teraz musi zapłacić kolosalną karę!

Joanna
7 miesięcy temu
Opuściła kwarantannę, by kupić karmę dla psa. Teraz musi zapłacić kolosalną karę!
FB Udostępnij na Facebooku
W związku z niestosowaniem się do zasad samoizolacji i trzykrotne opuszczenie miejsca kwarantanny, sanepid postanowił nałożyć na 43-latkę karę administracyjną. Cena jaką musi teraz kobieta zapłacić jest naprawdę wysoka!
Świętokrzyscy policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie stosują się do niej. Większość z nich stosuje się do zasad i nie opuszcza domu. Niestety, są też przypadki, które uważają że kwarantanna ich nie dotyczy. Jednym z nich jest 43-letnia kobieta, która za swój wybryk surowo zapłaci. 

Jak poinformowała Agata Frejlich, oficer prasowa opatowskiej policji - 43-latka opuszczając kwarantannę wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Mieszkanka gminy Tarów (województwo świętokrzyskie) była objęta obowiązkową kwarantanną, którą zignorowała i w ciągu jednego dnia aż trzykrotnie opuściła swój dom. 

Powód dla którego kobieta postanowiła złamać prawo jest naprawdę błahy. 

Jak udało się ustalić policjantom - rano kobieta wyszła po karmę dla swojego psa, po południu z kolei postanowiła odwiedzić swoją rodzinę mieszkającą w sąsiedniej miejscowości, a wieczorem, jakby tego było mało - udała się do sąsiada. 

Policjanci zgłosili całą sprawę do Państwowego Inspektora Sanitarnego w Opatowie, a ten z kolei ukarał kobietę karą administracyjną w wysokości 20 tysięcy złotych.

Niestety, to jeszcze nie koniec problemów 43-latki. Policja w Ożarowie prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Kobieta za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadać przed sądem. 

Źródło: tvn24.pl, se.pl | Fotografie: zooplus.pl

Zobacz także:

1. Czy psy pomogą w walce z koronawirusem? Ruszyły testy.
2. Lekarz w kilka minut uratował tę kobietę przed cesarskim cięciem! Wideo wstrząsnęło całym światem! 
3. Ma ponad 100 lat i wyleczyła koronawirusa. Jest najstarszym ozdrowieńcem w kraju.
Udostępnij na Facebooku