Opublikowano oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Tylko pozazdrościć takiej emerytury!

Joanna
8 miesięcy temu
Opublikowano oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Tylko pozazdrościć takiej emerytury!
FB Udostępnij na Facebooku
Jarosław Kaczyński przedstawił oświadczenie majątkowe. Jak się okazuje - prezes partii Prawo i Sprawiedliwość ma dość pokaźny majątek. Jego źródłem utrzymania jest m.in. dieta poselska i emerytura, której niejeden z nas mógłby pozazdrościć!
Oświadczenie majątkowe zostało opublikowane na oficjalnej stronie sejmu. Jak wynika z jego treści - prezes posiada oszczędności w wysokości 104 tysiące złotych. W porównaniu do roku 2018, zdołał on odłożyć ponad 21 tysięcy złotych. Dodatkowo, Jarosław Kaczyński zadeklarował również dom o powierzchni około 150 metrów kwadratowych o wartości około 1,5 miliona złotych. Polityk oświadczył, że nie jest udziałowcem w żadnych spółkach i nie prowadzi żadnej działalności. Nie posiada on także innych nieruchomości o wartości powyżej 10 tysięcy złotych.

Jakie są zarobki prezesa PiS? Jak wynika z oświadczenia - W 2019 roku Jarosław Kaczyński zarobił 94,2 tysiące złotych tytułem uposażenia poselskiego. Na jego konto wpłynęło również 30 tysięcy złotych zwolnionej z podatku diety poselskiej. Pozostaje jeszcze emerytura, która miesięcznie wzbogaca polityka o 6,9 tysiąca złotych (rocznie 82,8 tysiące). 

Jarosław Kaczyński prócz pokaźnych zarobków posiada także zobowiązanie w postaci kredytu, zaciągniętego w Spółdzielczej Kasie Oszędnościowo-Kredytowej SKOK. Gwarancją zabezpieczenia hipotecznego jest jego dom. Obecnie politykowi pozostało do spłacenia jeszcze 107 tysięcy złotych. Powodem zaciągnięcia kredytu jest opieka nad chorą mamą i koszty związane z jej upamiętnieniem.

Źródło: next.gazeta.pl, o2.pl | Fotografie:  wiadomosci.radiozet.pl

Zobacz także:

1. Skandaliczne zachowanie w Biedronce. Trwają poszukiwania klienta! [VIDEO]
2. Włożył cztery nowo narodzone szczenięta do plastikowego worka i wyrzucił jak śmieci.
3. Pomorze. Zabił swoją byłą żonę siekierą. Koszmar rozegrał się na oczach dzieci.
Udostępnij na Facebooku