Okno Życia. Podrzucony chłopczyk trafił do szpitala.


10 miesięcy temu
Okno Życia. Podrzucony chłopczyk trafił do szpitala.
FB Udostępnij na Facebooku
Okno Życia to ratunek dla dzieci. Pozostawione tam dostają szansę na znalezienie nowej rodziny, domu pełnego ciepła, miłości i opieki. A rodzice takiego maleństwa pozostają anonimowi i nie grozi im osądzanie ze strony innych. Dziś w Rzeszowie ktoś skorzystał z tej możliwości i oddał swojego synka w ręce troskliwych Sióstr Sercanek.
Chłopczyk został znaleziony o świcie, kiedy spostrzegła go kierowniczka placówki - Siostra Dominika. Zakonnice od razu powiadomiły pogotowie. Mały Jacek - bo właśnie takie imię mu nadano - trafił do szpitala. Chłopczyk na szczęście jest zdrowy, jednak pozostanie jeszcze kilka dni na obserwacji. Następnie jego losem zajmie się sąd rodzinny.
 
Aby znaleźć kochający dom chłopczyk będzie jeszcze musiał jeszcze troszeczkę poczekać. Procedury adopcyjne nie należą do łatwych i szybkich, wszystko po to aby mieć pewność że dziecko będzie miało dom pełen miłości i troski. Jacek ma jeszcze szansę, aby wrócić  do swojego rodzimego domu - wszystko zależy od tego, czy rodzice biologiczni zmienią swoją decyzję.
 
W Rzeszowie jest już znany taki przypadek. W marcu tego roku, również chłopczyk, trafił do Sióstr Sercanek. Gdy sprawę nagłośniono w mediach rodzice biologiczni zgłosili się po swoje dzieciątko. Ich pierwsza decyzja była zbyt pochopna i bardzo pragnęli odzyskać synka.

źródło: popularne.pl | fotografie: popularne.pl 
Udostępnij na Facebooku