Odnaleziono 5-letniego Dawida. Chłopczyk nie żyje!

Małgorzata
12 miesięcy temu
Odnaleziono 5-letniego Dawida. Chłopczyk nie żyje!
FB Udostępnij na Facebooku
Odnaleziono ciało poszukiwanego od 10 lipca 5-letniego Dawida. Chłopczyk, niestety, nie żyje. Policja natrafiła na zwłoki dziecka podczas przeszukiwania zbiorników wodnych przy węźle Pruszków na autostradzie A2. Wszystko wskazuje na to, że Dawid został zabity.
Poszukiwaniami 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego żyła cała Polska. Chłopca zaczęto szukać 10 lipca o północy tuż po tym, gdy rodzina poinformowała policję o utracie kontaktu z ojcem chłopca. Mężczyzna popełnił samobójstwo po godz. 21, gdy rzucił się pod jadący pociąg. 
 


Policja natrafiła na ciało chłopca przeszukując zbiorniki wodne przy węźle Pruszków na autostradzie A2. Na to, że jest to Dawid wskazuje m.in. ubranie. Prokuratura poinformowała, że będą prowadzone czynności mające na celu pełną identyfikację.
 
"Z uwagi na dobro rodziny, dobro prowadzonych czynności nie przekazujemy informacji, w jaki sposób będzie to następowało" - wyjaśnił prokurator, Łukasz Łapczyński. Prawdopodobnym jest, że ciało zostanie pokazane rodzinie bądź zostaną przeprowadzone testy DNA.  


Prokurator powiedział również, że "ustalenia poczynione w toku oględzin wskazują, że było to zabójstwo". "W takim kierunku będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze, które zostało zainicjowane wczoraj ujawnieniem zwłok dziecka"

Dziennikarze TVP Info dotarli do informacji, że ciało Dawidka było rozczłonkowane oraz posiadało rany kłute w okolicy serca. 

Sekcja zwłok, która pomoże ustalić, co dokładnie spotkało pięciolatka została wyznaczona na poniedziałek, 22 lipca.
 

Przypomnijmy, że akcja poszukiwawcza Dawidka była największą w historii polskiej policji. Wszyscy do ostatniej chwili mieli nadzieję, że chłopiec zostanie odnaleziony cały i zdrowy.

Rodzinie i bliskim Dawidka składamy kondolencje. źródło: interia.pl, popularne.pl  I  fotografie: wyborcza.pl
Udostępnij na Facebooku