Morawiecki podał źródło finansowania nowego projektu PiS

Karolina
4 miesięcy temu
Morawiecki podał źródło finansowania nowego projektu PiS
FB Udostępnij na Facebooku
PiS wprowadził wiele programów wspierających finansowo Polaków. Proponowane są zmiany i ulepszenia każdego z programów, np. "500 plus na każde dziecko, a nie jak dotychczas na drugie i kolejne; "trzynastka dla emerytów"; obniżki PIT-ów pracowniczych.. Pada główne pytanie: Skąd rząd zamierza wziąć na to wszystko pieniądze? Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na ten temat podczas konwencji programowej PiS. Jak mówi, rząd wie doskonale skąd wziąć pieniądze na tak ogromny program finansowy. W skali roku potrzeba około trzydziestu, a może nawet czterdziestu miliardów złotych.
W sobotę PiS podczas konwencji reklamowej partii zaprezentował swoją "nową piątkę", w skład której wchodzą takie programy jak:
- program 500 plus na każde dziecko
- zniesienie PIT-ów pracowniczych do 26. roku życia
- „trzynastka” dla emerytów
- przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych
- obniżenie kosztów pracy

Premier Morawiecki podczas swojego przemówienie zwrócił uwagę na źródło finansowania tych wszystkich programów. Jak twierdzi, PiS wie doskonale co zrobić, by mieć pieniądze na spełnienie swoich planów. 
Cytując słowa premiera: "Poprzez dalszą walkę o jak najlepszy system podatkowy, ale również rozwój gospodarczy, poprzez zmniejszenie biurokracji, zmniejszenie kosztów administracji”

Morawiecki w sobotnim przemówieniu mówił, że PiS bardzo szanuje opozycję. Do tego stopnia, że spełnia ich plany i obietnice. Wymienił tu kilka planów Platformy i jednocześnie działania PiSu, takie jak: 
- Obniżenie podatków (platforma to obiecała, PiS to zrobił)
-  Podniesienie przez Platformę VAT, a obniżenie przez PiS podatku CIT
- Platforma obiecała bony edukacyjne, a obecnie rządzący wdrożyli wyprawkę "Dobry Start", czy też "300 plus"
- Platforma obiecała państwo cyfrowa, natomiast PiS wdrożył po raz pierwszy teraz e-recepty, elektroniczne recepty i elektroniczne zwolnienia.
Wymieniając obietnice Platformy, pokazał że PiS nie tylko obiecuje, ale realizuje obietnice zarówno swoje, jak i innych partii. 


 

"POLSKA JEST SYMBOLEM POLITYKI PRORODZINNEJ- WSZYSTKO DZIĘKI 500 PLUS" MÓWI SZYDŁO

Wicepremier Beata Szydło także wypowiedziała się podczas sobotniej konwencji w Warszawie. Twierdzi, że Polska jest symbolem nowoczesnej i mądrej polityki prorodzinnej. Uważa, że program 500 plus jest symbolem Naszego rządu. Nazywa program "wspaniałym kołem zamachowym polskiej gospodarki"

Beata Szydło podkreśla, że pieniądze, jakie trafiają do Polaków są "doskonale wykorzystywane" Wspomina o podwyższeniu najniższej krajowej, o tym że PiS w ciągu 4 lat podniósł płacę minimalną aż o 500zł. 

Jak mówi, takie stawki są wciąż niskie i zbyt małe, a tzw. "trzynastki" dla emerytów są „prezentem od Jarosława Kaczyńskiego dla wszystkich emerytów”.
 

Szydło nie przypomniała również, że rząd nie zapomina o osobach ubezpieczonych w KRUS-ie. "– Dzisiaj rolnicy nie muszą się martwić, że nawet minimalnej emerytury nie dostaną, a tak przecież było."- mówi wicepremierŹródło: wiesz.net.pl
Udostępnij na Facebooku