Noworodek leży koło nieżyjącej mamy, a obok płacze lekarz. Niewyobrażalna tragedia!

Małgorzata
8 miesięcy temu
Noworodek leży koło nieżyjącej mamy, a obok płacze lekarz. Niewyobrażalna tragedia!
FB Udostępnij na Facebooku
To zdjęcie wzruszy nawet najtwardszą osobę. Na zdjęciu widzimy noworodka, który przytula się do nieżyjącej mamy, która zmarła przy porodzie. Obok siedzi i płacze lekarz. Fotografia ta przedstawia łamiącą serce tragedię, która sprawia, że ludzie zatrzymują się na chwilę.
Czasami wystarczy jedno ujęcie i można zrobić fotografię, która nie potrzebuje opisu, bo przekazuje więcej niż milion słów. W sieci jest wiele takich wzruszających zdjęć, ale to konkretne zostało wybrane najbardziej poruszającym. Zostało zrobione po zakończeniu ciężkiej, wielogodzinnej operacji. Jednak nie zakończyła się ona szczęśliwie. 
 
Maleńki noworodek leży obok mamy i wtula się w jej twarz, ale kobieta nie reaguje. Jego mama zmarła po wielogodzinnej operacji, podczas której dziecko przyszło na świat. Obok jest zapłakany i wstrząśnięty lekarz, który operował zmarłą. Kobieta straciła życie, aby wyczekiwane przez nią maleństwo mogło się urodzić. 


Z wpisu, który umieścił lekarz można się było dowiedzieć, że kobieta od lat cierpiała na poważną chorobę, a o dziecku marzyła aż 14 lat! Dzięki in vitro udało jej się zajść w ciążę. Kobieta nazwała to cudem, ponieważ na jej jajnikach było wiele torbieli oraz guz, który tylko utrudniał zabieg. 


Gdy w końcu przyszedł czas porodu kobieta zadzwoniła do ukochanego. Mąż od razu wybiegł z pracy i od razu przyjechał do szpitala, aby być przy żonie. Przeprowadzono cesarskie cięcie i maluszek był już na świecie. Matka była przeszczęśliwa, gdy zobaczyła dziecko, na które czekała tyle lat. Cały czas się uśmiechała i przytulała swoje spełnione marzenie. Niestety, kilka chwil po zabiegu zmarła. 

"Bardzo szanuje kobiety, ponieważ niektóre umierają, aby dać nowe życie. Noszą dziecko przez 9 miesięcy, dzielnie znoszą ciążę i bóle porodowe. Później rodzą w wielkim bólu. Na tym ich rola się nie kończy." – napisał załamany stratą pacjentki lekarz. 


W swoim wpisie dodał też, że to własnie kobiety poświęcają całe swoje życie dzieciom - wstają do nich w nocy, sprawdzają, czy dziecku nic się nie dzieje, karmią, noszą, usypiają. To własnie one są największymi bohaterkami i ofiarami rodzicielstwa.  

źródło: lelum.pl  I  fotografie: lelum.pl 
 
Udostępnij na Facebooku