Wiadomo, jakie są nowe objawy koronawirusa! Już nie tylko katar i kaszel!

Małgorzata
tydzień temu
Wiadomo, jakie są nowe objawy koronawirusa! Już nie tylko katar i kaszel!
FB Udostępnij na Facebooku
Właśnie do mediów trafiła informacja, że nie tylko katar i kaszel powinny być dla nas alarmujące. Okazuje się, że objawy wskazujące na koronawirusa mogą pochodzić też z innych części naszego ciała. Przeczytajcie, aby wiedzieć, co powinno być dla nas sygnałem alarmowym.

Nowe objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem!

W Chinach opublikowano najnowsze badania nad koronawirusem, które wykazały, że objawami wskazującymi na zakażenie mogą być również dolegliwości układu pokarmowego. Okazuje się, że w kale również znajduje się aktywny wirus. Niepokojący jest też fakt, że u części osób właśnie biegunka i wymioty są jedynymi objawami mogącymi świadczyć o koronawirusie

Co prawda skupiamy się na tym, że głównymi objawami choroby jest kaszel, katar oraz bardzo wysoka gorączka to powinniśmy mieć na uwadze też to, że ból brzucha, wymioty i biegunka mogą poprzedzać objawy ze strony układu oddechowego u niektórych osób.
 
 

Wyniki nowego badania, które umieszczono w American Journal of Gastroenterology wskazują, że istnieje grupa osób, u których mogą pojawić się takie objawy, jak wymioty i biegunka, a także ból brzucha podczas wczesnych stadiów zakażenia SARS-CoV-2, wirusem wywołującym COVID-19.

Wciąż bardzo istotne jest, aby nie ignorować objawów płynących z górnych dróg oddechowych, ponieważ występują one u większej liczby zarażonych. Należą do nich przede wszystkim suchy kaszel ponieważ COVID-19 wpływa głównie na płuca. Istotna jest również wysoka temperatura. Opisano też możliwość wystąpienia minimalnych wczesnych objawów (przekrwienie błony śluzowej nosa, bóle i ból gardła). Z kolei u niektorych osób nie występują żadne objawy i jedynie przeprowadzenie badania pod kątem koronawirusa może wykazać, że dana osoba jest chora

źródło: popularne.pl  I  fotografie: gov.pl, tokfm.pl

Zobacz także:

1. Rodzice przez czternaście dni nie zmieniali dziecku pieluchy. Chłopiec zmarł w niewyobrażalnych męczarniach!
2. Na 8-latkę spadła rzeźba. Kto jest odpowiedzialny za jej śmierć?
3. Trafiła do więzienia, bo zaatakowała mężczyznę, który chciał zgwałcić jej córeczkę!


 
Udostępnij na Facebooku