Nietypowe narodziny w Łodzi! Bliźnięta mają różny kolor skóry!

Małgorzata
7 miesięcy temu
Nietypowe narodziny w Łodzi! Bliźnięta mają różny kolor skóry!
FB Udostępnij na Facebooku
Do niecodziennych narodzin doszło w Szpitalu im. Rydygiera w Łodzi. To własnie tam na świat przyszły bliźnięta, Joanna i Jason. Chłopiec ma jednak skórę czarną, a jego siostra białą, jak papier. Rodzice maluchów pochodzą z Kamerunu. Dziewczynka urodziła się, jako albinoska.
Wyjątkowe bliźnięta urodziły się 28 października w Łodzi. Są dziećmi Feumi Wanji Ornella Diana oraz Minkoumou Noumi Alex Franck, którzy pochodzą z Kamerunu. Rodzice mają ciemną skórę, ale nie byli zaskoczeni jasną karnacją córeczki. Okazuje się bowiem, że w rodzinie kobiety przychodziły już na świat dzieci będące albinosami. Jasną skórę mają wujek i dwóch braci Feumi. 


Albinizm zwany inaczej bielactwem jest związany z niską ilością pigmentu barwiącego w skórze. Dodatkowo albinosi mają białe włosy, a ich tęczówki są koloru czerwonego. Widać również ich naczynia krwionośne. Osoby cierpiące na tę przypadłość muszą też być bardzo ostrożne jeśli chodzi o kontakt ich skóry z promieniami słonecznymi, bo grożą im poważne poparzenia. 


Albinosi muszą też chodzić w okularach przeciwsłonecznych, bo grozi im ślepota. Ponadto albinizm jest cechą recesywną, więc może wystąpić u dziecka jedynie wtedy, gdy gen występuje u obojga rodziców. Cecha ta jednak nie musi być ujawniona u rodziców. 


Joanna ma białą skórę, a Jason czarną. Dzieci są też bliźniętami dwujajowymi. Inny kolor skóry u bliźniąt jest niezwykle rzadko spotykany, ale lekarze słyszeli już o takich przypadkach. Na świecie dzieci z cechą albinosa przychodzą na świat raz na 20 tysięcy porodów. W Afryce zdarza się to częściej. 

Maluszkom i ich rodzicom życzymy dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego!


źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl , gazeta.pl
 
Udostępnij na Facebooku