Nieodpowiedzialni turyści utknęli w Tatrach!

Małgorzata
5 miesięcy temu
Nieodpowiedzialni turyści utknęli w Tatrach!
FB Udostępnij na Facebooku
W Tatrach TOPR-owcy musieli ruszyć z pomocą nieodpowiedzialnym turystom, którzy ruszyli w góry bez odpowiedniego przygotowania. Pomimo trudnych warunków postanowili zdobyć Rysy bez raków, ciepłego ubrania i termosu z ciepłą herbatą!
Do Centrali TOPR zadzwonili turyści, którzy wybrali się na Rysy. Natrafili jednak na problemy już przy pierwszych łańcuchach, które mają ułatwić wyjście na najwyższy szczyt w naszym kraju. Zgłoszenie przyszło około godz. 15:30. Mężczyźni powiadomili również ratowników, że nie mają odpowiedniego sprzętu i są źle przygotowani do uprawiania wspinaczki w takich warunkach. 


Na szlakach powyżej 1400 m.n.p.m. panują zimowe warunki i spadł śnieg. Wybierając się w wyższe, górskie partie należy pamiętać o odpowiednim stroju, rakach oraz termosie z ciepłym napojem. 


Na pomoc turystom od razu ruszyło dwóch ratowników, którzy po ogrzaniu mężczyzn pomogli im zejść bezpiecznie do schroniska nad Morskim Okiem. 

Przypominamy, że w górach należy kierować się rozwagą i wcześniej powinno się sprawdzać prognozy pogody! Pamiętajmy też, że jest jesień i w Tatrach w każdej chwili może pojawić się zima!


źródło: onet.pl  I  fotografie: podroze.onet.pl
 
Udostępnij na Facebooku