Niemcy próbują powstrzymać akt obrzezania ponad 15 tysięcy dziewczynek!

Małgorzata
ponad rok temu
Niemcy próbują powstrzymać akt obrzezania ponad 15 tysięcy dziewczynek!
FB Udostępnij na Facebooku
Ponad 15.tysiącom mieszkających w Niemczech muzułmanek grozi obrzezanie! Co prawda niemieckie prawo jest temu przeciwne, ale w kraju, z którego pochodzą jest to częścią kultury i tradycji. Muzułmanie zabierają więc swoje córki na wakacje i tam dokonują okrutnego aktu kaleczącego własne dziecko.
Wiele młodych muzułmanek, gdy słyszy o wyjeździe na wakacje do kraju, z którego pochodzą dopada przerażenie. Wiedzą bowiem, że na miejscu czekać będzie cała rodzina, która postanawia o obrzezaniu dziecka. 

Pochodząca z Gambii Isatou Barry, która od ponad dziesięciu lat mieszka w Berlinie robi wszystko, aby powstrzymać akt obrzezania młodych muzułmanek. Otwarcie walczy z tą brutalną tradycją i ma nadzieję, że niedługo uda jej się wygrać tę walkę. 


"Wakacyjne obrzezanie", jak nazywa się wyjazdy rodzin muzułmańskich do krajów pochodzenia budzą obrzydzenie w Niemcach oraz w obywatelach innych krajów. Dziewczynkom, które jeszcze są dziećmi, wycina się łechtaczkę a czasem i wargi sromowe. Wielkie organizacje takie, jak Unicef czy Terres Femmes robią wszystko, aby powstrzymać te barbarzyńskie zachowania, które na zawsze krzywdzą dziewczynki. 

Okazuje się, że coraz częściej zabieg klitoridektomii przeprowadzany jest na coraz młodszych dzieciach - nawet na 2-latkach! 

Według nas ta brutalna tradycja powinna być jak najszybciej zaprzestana. źródło: fakty.interia.pl  I  fotografie: fakty.interia.pl
 
Udostępnij na Facebooku