Naukowiec modyfikował dzieci już na etapie zapładniania! Kto na to zezwolił?!

Małgorzata
3 tygodni temu
Naukowiec modyfikował dzieci już na etapie zapładniania! Kto na to zezwolił?!
FB Udostępnij na Facebooku
Cały świat nie krył oburzenia, gdy wyszło na jaw, że chiński naukowiec zmodyfikował dzieci już na etapie zapłodnienia! Wiele osób ze środowiska medycznego twierdziło, że postępowanie mężczyzny było nieetyczne.

Chiński naukowiec modyfikował dzieci już na etapie zapładniania!

He Jiankui to chiński naukowiec, profesor nadzwyczajny na Południowym Uniwersytecie Nauki i Technologii w Shenzhen. W listopadzie 2018 roku mężczyzna powiadomił świat nauki, że użył technologii edycji genów znanej jako Crispr-Cas9, aby zmienić geny bliźniaczek. Chciał, aby maluchy uzyskały odporność na wirusa HIV, który został im przekazany przez chorującego na AIDS ojca.

O powodzeniu całego eksperymentu opowiedział za pośrednictwem serwisu YouTube i w nagraniu opowiedział o całym procesie oraz korzyściach z niego płynących.Tuż po opublikowaniu nagrania świat nauki oszalał! Wielu naukowców zarzuciło Chińczykowi działanie niezgodne z etyką. Podważano także sposób w jaki uzyskał zgodę od rodziców dzieci oraz poziom przejrzystości dokumentacji związanej ze zmianą genów. Sprawa została natychmiast zgłoszona do sądu.Sąd w Shenzen stwierdził, że mężczyzna jest winnym nielegalnej praktyki i wymierzył karę 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto ukarał Chińczyka grzywną w wysokości 3 mln juanów (430 000 USD), jak podała państwowa agencja informacyjna Xinhua. Dwie inne osoby z zespołu badawczego otrzymały mniejsze wyroki i grzywny. 

Naukowiec nie poczynia się jednak do odpowiedzialności twierdząc, ze działał dla dobra dzieci i ich rodziców. 

źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl

Zobacz także:

1. Wypchnął 6-letnie dziecko z dziesiątego piętra. Wcześniej tłumaczył, że ''kogoś zabije''. Jest wyrok.
2. Został dźgnięty nożem w głowę, bo stanął w obronie kobiety! Makabra w Nowym Jorku!
3. Odmówił klientce sprzedania kawy, za co został wyjątkowo hojnie nagrodzony!

Udostępnij na Facebooku